У зв'язку з енергетичною ситуацією, що склалася в Україні, багато власників фабрик, заводів та інших організацій, готують альтернативні джерела живлення до можливих тривалих відключень електроенергії. Як правило, таким обладнанням є дизельна генераторна станція високої потужності. І природно, що чим вища потужність такого обладнання, то більше споживання палива. Щоб автоматизувати та контролювати роботу генератора віддалено, багато власників встановлюють обладнання для супутникової системи моніторингу.
Варто відзначити, що GPS моніторинг транспорту і генераторів дуже схожий, і відрізняється лише кількістю датчиків, які можна додатково встановити.
Розглянемо список GPS-обладнання для дистанційного контролю роботи генераторних станцій.
- GPS-трекер – це пристрій, за допомогою якого можна визначити місце розташування генератора. Він також відповідає за прийом даних з інших датчиків та надсилає їх на сервер. Тобто, GPS-трекер – це основна ланка у супутниковій системі моніторингу як у генераторах, так і при моніторингу с/г транспорту.
- Датчик рівня палива дозволяє віддалено контролювати рівень палива в баку, а також скільки було витрачено і заправлено.
- Датчик температури контролює рівень температури генератора, і у разі досягнення критичної позначки миттєво повідомляє про це власника.
- Реле, що дозволяє віддалено блокувати або запускати роботу генератора.
Які завдання виконує супутникова система моніторингу генераторів?
Насамперед система призначена для контролю витрати палива. Крім цього, з її допомогою можна контролювати:
- Температуру олії.
- Аварійний залишок палива.
- Температуру палива.
- Час роботи двигуна.
- Режим роботи запалювання.
- Оберти двигуна за хвилину.