Якщо ви вперше купуєте військову амуніцію, не треба брати перше, на що падає ваше око. Спочатку дізнайтеся про характеристики бронеплит, плитоноски та шолому. Саме вони захищають голову й тулуб. Міцну й надійну амуніцію пропонує магазин Defence Ukraine. Тут представлені популярні елементи захисту військових за низькими цінами.

Особливості бронеплит

Бронеплити виготовляють із різних матеріалів. Найбільш міцним із них є кераміка, що представлена оксидом алюмінію, карбіду кремнію чи бору. Особливості бронеплит, на які треба звернути увагу:

  • рівень захисту — в Україні використовують стандарт ДСТУ, де 6 — найвищий клас;
  • положення й вставка плит — можуть бути SA (встановлюються просто у відділ на плитоносці) або ICW (використовують тільки з додатковими захисними компонентами);
  • матеріал — окрім кераміки, застосовують бойові броні, сталь і НВМПЕ.

В ідеалі на одну людину треба купувати одразу три плитки. Цей матеріал одноразовий: коли бронеплита пошкоджена, її треба міняти.

Особливості плитоноски

Плитоноска — це такий жилет, що захищає спину й передню частину тулуба. Є спеціальні моделі для захисту також боків, проте це суттєво додає ваги амуніції.

Плитоноска не захищає тіло, а лише слугує «чохлом» для бронеплит. Вона виготовлена обов’язково зі зносостійкого щільного матеріалу — наприклад, Cordura з міцністю 1000D. Головна задача цього елементу — бути міцною й витримувати вагу плит.

Що треба знати про шолом?

Задача шолома — захищати від куль, уламків, вибухових хвиль тощо. Їх виготовляють із парааміду, ударостійкого пластику або НВМПЕ. Зверху має йти спеціальний чохол — тканина, що витримує вологу й вогонь. Часто шоломи йдуть без чохлів, однак це важливий елемент. Адже більшість матеріалів піддається впливу вогню. Обов’язково має бути спеціальна система фіксації. Бажано, щоб була й підкладка для правильного сидіння каски.

Амуніція військових, волонтерів і інших людей на фронті складається з шолома, бронеплит тощо. Вибирайте те, що необхідно саме вам у певних умовах.