З моменту легалізації грального бізнесу на теренах нашої держави, покер онлайн почав все більше просочуватись у життя українців. Повномасштабне вторгнення також повпливало на цю індустрію. Дізнатись чим наразі живе українська покерна спільнота можна за окремим посиланням.
Пропонуємо дізнатись як зароджувалась ця індустрія в Україні та які перспективи її подальшого розвитку.
Покер онлайн в Україні: з підпілля в легальний бізнес
В останні роки сфера віртуального покеру набрала широкої популярності в Україні. І хоча раніше ця галузь знаходилася в відносному підпіллі, з ухваленням нових законів про азартні ігри, ситуація почала змінюватись.
Легалізації передувало визнання покеру офіційним видом спорту у 2018-му році. З того часу в країні почали регулярно проходити чемпіонати зі спортивного покеру. На той час вітчизняні гравці активно займаються грою в онлайн покер на різних платформах. Однак, тоді це було пов'язано з певними ризиками, оскільки багато азартних сайтів не мали відповідних ліцензій для роботи в Україні. Гральна індустрія й надалі перебувала під забороною й оператори не могли легально організовувати гру на реальні гроші.
Після ухвалення Закону "Про азартні ігри" у 2020 році, індустрія почала стрімко трансформуватись. Новий закон встановив правила для проведення легальних ігор, зокрема poker online. З того часу платформи мають можливість отримати ліцензію та оперувати законно в Україні, що забезпечує захист прав та інтересів гравців на офіційному рівні.
Вже у 2021-му році державна Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей видала перші ліцензії деяким покерним кімнатам. Ті майданчики, які отримали всі необхідні дозволи, також отримали можливість рекламувати свою продукцію по ТБ та в Інтернеті.
Легальний український покер онлайн створив сприятливі умови для деяких гемблінгових гігантів, які охоче зайшли на ринок нашої країни. Проте, окремі відомі представники індустрії поки не поспішають отримувати вітчизняну ліцензію. Взяти за приклад Покер Старс, який з початком широкомасштабного вторгнення закрив доступ до гри всім росіянам. Попри це, платформа досі навіть не спробувала отримати відповідний дозвіл. Те саме можна сказати й про Паті Покер, які не те що не мають бажання заходити на український ринок, а й узагалі заборонили як росіянам, так і українцям грати в румі.
Український онлайн покер та його перспективи розвитку
Вищезгадане військове вторгнення росіян не могло не залишити відбиток і на сфері віртуального покеру. На початку 2022-го року для румів діяли пільгові умови оподаткування, які дозволяли сплачувати адміністративні збори за спрощеною схемою. Тоді податок становив всього 2%, а деякі ігрові платформи взагалі дозволяли собі нічого не платити.
Проте, так тривало недовго і вже в другій половині минулого року poker online в Україні повернувся до стандартної схеми оподаткування (GGR, ПДФО, військовий збір і т.д.). Безумовно, що це створило додатковий тиск на деяких операторів, яким не хотілось повертатись до старої моделі сплати податків. Через це, навіть окремі ліцензовані руми вдались до хитрощів та намагались ухилитись від зборів, шляхом впровадження схем на кшталт міскодингу. Через що, рішенням РНБО їх домени були заблоковані на території України.
Попри це, покер онлайн в Україні продовжує стрімко розвиватись та набирати популярність серед користувачів. Завдяки легалізації, цей сегмент розкриває нові перспективи розвитку. Клієнтам пропонується безпечний та регульований сервіс. Офіційні ресурси підкреслюють важливість відповідальної гри та надають можливості саморегулювання своїм користувачам. Експерти у сфері гемблінгу прогнозують ще більше зростання розвитку цієї галузі після ухвалення законопроєкту №2713-Д, який повинен урегулювати всі недопрацьовані питання з адміністрування чи оподаткування операторів.
Варто також розглядати онлайн покер як потенційний інструмент розвитку спортивного покеру в Україні. Гравці мають змогу змагатися на міжнародних турнірах, представляючи свою країну на різноманітних чемпіонатах або серіях. Це допомагає залучати увагу до покеру як спортивної дисципліни та сприяє його популяризації серед широкої аудиторії.