Ноотропи створені для того, аби впливати на нервову систему та активізувати процеси всередині неї. Це стимулює роботу мозку та покращує циркуляцію крові. Самостійно пити препарати не можна, тільки після призначення лікарем. Популярний препарат із цієї категорії – «Фенібут-Астрафарм», придбати його можна за посиланням: https://apteka911.ua/drugs/fenibut-d3004 у МІС «Аптека 9-1-1».

Особливості ноотропів

Ноотропи використовують зазвичай для покращення пам’яті, концентрації уваги, поліпшення розумової активності мозку тощо. Вони стали похідними від гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), яка є в кожному організмі. Ця біологічна речовина з’являється внаслідок обмінних процесів у мозку. Коли ГАМК виробляється у нормальній кількості, вона покращує передачу імпульсів між клітинами.

Як і кислота, ноотропні препарати покращують когнітивні навички людини, поліпшують активність мозку та борються з окремими проблемами в роботі нервової системи. Причинами для вживання ноотропів є:

  • нервові розлади та стани, що супроводжують їх;
  • погіршення сну, слабкість, дратливість;
  • страх, тривожність, занепокоєння;
  • невроз та нав’язливі стани;
  • хвороба Меньєра — патологія, внаслідок якої виникають запаморочення та погіршується функція вестибулярного апарату.

Також призначають ноотропні препарати для дітей від 8 років, коли у них є порушення в роботі нервової системи. Наприклад, заїкання або енурез можуть стати показаннями.

Коли не можна застосовувати ліки?

Ноотропні речовини частково заборонені в США, а ті, що є в аптеках, відпускають за рецептом. Деякі люди, прочитавши інструкцію до препаратів, думають, що вони можуть покращити активність мозку й зробити з людини розумного генія. Насправді дослідження вказують на покращення циркуляції крові, поліпшення обміну речовин тільки в тих випадках, коли ці процеси були порушені.

Для здорового мозку ноотропи можуть бути шкідливими. Приймати їх можна тільки після рекомендації лікаря й в конкретному дозуванні. Інакше можна собі нашкодити.