Agile-підходи стають усе більш популярними в сучасному світі розробки програмного забезпечення та управління проєктами. Команда, що працює згідно з ними, здатна швидко адаптуватися до змін та досягати результатів в короткі терміни завдяки своїй гнучкості та самоорганізації. Щоб зрозуміти процес, варто розібратися, яка основна різниця між agile підходами scrum та kanban, які їхні особливості та відмінності. Допоможуть в цьому спеціалісти IT-рекрутингової агенції ITExpert.

Роль аgile-команди

Перш ніж торкнутися теми відмінностей scrum і kanban, варто визначити особливості команди, що працює згідно з agile-підходами:

  • самоорганізація — аgile-команда сама організовує свою роботу, приймаючи колективні рішення та розподіляючи завдання між собою;
  • гнучкість, готовність швидко реагувати на зміни в проєкті;
  • постійний контакт з замовником, обговорення його вимог та результатів своєї роботи;
  • крос-функціональність — об’єднання спеціалістів різних областей (розробників, тестувальників, дизайнерів тощо), що дозволяє вирішувати завдання комплексно та ефективно.

Через ці та інші особливості agile-команди дають хороші результати, які частково залежать від вибору підходу.

Основні відмінності scrum і kanban

Scrum і kanban — це два різних підходи до agile-розробки програмного забезпечення, які мають свої особливості та відмінності:

  • Scrum використовується для керування проєктами та розробки програмного забезпечення. Основні складові Scrum — це спринти, мета яких полягає у створенні готового до випуску продукту на кожному етапі розробки, та збори, під час яких команда аналізує свою роботу та планує наступний спринт. Scrum базується на ролях, артефактах та ритуалах.
  • Kanban — це метод, що дає змогу відстежувати робочі процеси та контролювати робочі потоки. Основні складові — це дошка kanban, на якій зображуються завдання, що потрібно виконати, та ліміти робочого процесу. Метод базується на ідеї обмеження кількості завдань, які можуть бути виконані на кожному етапі, та постійному удосконаленні робочих процесів.

Загалом основну відмінність можна сформулювати так: scrum використовують там, де потрібно створити новий продукт або сервіс, тоді як kanban підходить для оптимізації вже наявних проєктів.