Останні кілька років швидкість завантаження сайту, один з основних факторів ранжування сайту в пошуковій системі. Даний фактор настільки важливий саме через те, що доля користувачів мобільного інтернету більша за домашній, а значить на першому місці будуть ті бренди і компанії, котрі своїми сайтами економлять трафік користувачів, а також не змушують відвідувачів довго очікувати на відповідь сторінок.

Окрім чисто технічних факторів ранжування, є ще і поведінкові. Швидкість завантаження сторінок напряму впливає на  позитивний досвід а значить і на конверсію сайту.

Дослідження вказують на ріст конверсії сайту на кожну 1 секунду пришвидшення сайту. Іншими словами, якщо ваш сайт завантажується сьогодні 5 секунд, пришвидшення його до 3 секунд збільшить вашу виручку на 4%.

То ж як можливо зробити свій сайт швидшим?

Зменшіть розмір зображень. Це може здивувати пересічного користувача, проте більшість зображень на сайті можна зменшити в 2-5 разів без видимої втрати якості зображення. Для цього використовують специфічні сервіси зменшення розміру зображень.

Використовуйте формата WebP. Вам добре знайомі формати зображень JPEG та PNG, проте останніми роками все більше браузерів підтримують відносно новий формат WebP - котрий на 26% компактній за PNG. Сьогодні безліч онлайн сервісів та плагінів на популярні CMS дозволяють конвертувати зображення на сайті у потрібний формат.

Використання CDN. Т.з мережа доставки контенту працює у вигляді сотень серверів, розташованих у різних куточках світу. Контент Вашого сайту кешується на кожному з них і віддається користувачеві, що знаходиться найближче біля серверу CDN. Сьогодні безліч провайдерів пропонують хостинг з CDN, як на власних серверах, так і з використанням сторонніх сервісів типу CloudFlare/

Відео контент через посилання. Враховуючи популярність відео, важко утриматись не додавши на сайт відеоролик з перевагами чи відгуками вдячних клієнтів. Розмістіть ролики на відеохостингу YouTube а на сайт размістіть самі лиш посилання. А також активуйте відтворення по запиту.

Кешування контенту. Якщо ваш сайт відносно статичний, активуйте кешування на рівні .htaccess або панелі керування хостингом. Кешування дозволяє тримати в тимчасовій пам’яті контент, котрий уже разово було завантажено клієнтом у своєму браузері, таким чином юзер не буде завантажувати кожен елемент контенту при кожній сесії.

Це лише кілька основних методів, адже є безліч інших хитрощів котрі однозначно потрібно застосовувати, щоб Ваш сайт був легким та доступним для ваших користувачів незалежно від швидкості мережі та типу девайсу, з якого користувач переглядає Ваш сайт.