Щитоподібна залоза є органом, про проблеми з яким пацієнт може дізнатися не одразу. Часто про наявність порушень говорять доволі неочевидні ознаки. При цьому статистика вражає: захворювання щитоподібної залози займають друге місце у світі за розповсюдженням (на першому — діабет). Своєчасне звернення до лікаря допоможе вчасно розв'язати проблему.
Спеціаліст може призначити L-тироксин або інші препарати для нормалізації функцій вироблення гормонів. Детальніше про вказаний лікарський засіб читайте за посилання в МІС Аптека 9-1-1. Але спочатку дізнайтеся про симптоми, через які не варто відкладати візит до ендокринолога.
5 ознак проблем зі щитоподібною залозою
Завдяки виробленню гормонів щитовидка регулює діяльність усього організму. Симптоми, про які поговоримо далі, не обов’язково будуть свідчити про наявність проблем з органом. Але це точно привід пройти додаткову діагностику:
- раптові втрата або набір ваги — схуднення чи потовстіння можуть бути пов’язані з надлишковим виробленням або, навпаки, малою кількістю гормонів щитоподібної залози;
- неприємні відчуття у шиї — проблеми з ковтанням, диханням, зміна голосу та набряк у горлі інколи виникають через збільшення щитовидки;
- зміни настрою — якщо помічаєте у своїй поведінці щось незвичне (агресію, високу тривожність, збудливість чи апатію), це може свідчити про гормональні збої;
- проблеми із серцевим ритмом — прискорене або уповільнене серцебиття часто спровоковане ендокринною хворобою;
- зміна температури тіла — якщо ви не хворієте ГРВІ чи грипом, але температура протягом тривалого часу відрізняється від стандартних 36,6°C, причина може ховатися в гормонах.
Також до симптомів, що мають насторожити, належать сухість шкіри, розлади в роботі травлення, зміна лібідо, неуважність тощо.
Як розпізнати проблеми зі щитоподібною залозою?
Встановити точний діагноз і запропонувати ефективне лікування може виключно спеціаліст. Для цього потрібно пройти консультацію, здати пакет аналізів на гормони щитоподібної залози, зробити УЗД тощо.
Загалом порушення роботи органу може спричинити розлади у функціонуванні всього організму, тож не нехтуйте ендокринним здоров’ям. Лікар підбере потрібний варіант терапії (або ж підтвердить, що проблем немає), і ваше самопочуття точно зміниться на краще.