Кожен уявляє ідеальну будівлю по-своєму. Проте навряд чи вона буде зовсім без вікон або з маленькими ілюмінаторами. Скоріше за все, скла в ній буде багато, щоб через світлопрозорий фасад відкривалася панорама на навколишній світ.

Скляні будівлі дуже ефектні, проте через складну систему монтування в наших містах зустрічаються нечасто. Змінити ситуацію може нова технологія безрамного скління від компанії Aestech.

Типовий скляний фасад складається зі склопакетів. А склопакети — з кількох шарів скла і дистанційної рамки, до якої, власне, і кріпляться м’яким герметиком. Саме спосіб кріплення стекол в традиційному склопакеті — причина, яка ускладнює життя всьому ланцюжку будівництва.

А далі проблеми ростуть як сніговий ком: через низку складнощів із фасадами у замовників виходять геть інші проєкти. Тому справжні модернові споруди зі скла ми найчастіше бачимо не в реальному житті, а у футуристичних ідеях архітекторів.

Проблема традиційної технології скління

Шари скла в звичайному склопакеті та дистанційна рамка утворюють повітряні камери. Вони потрібні, щоб забезпечувати теплоізоляцію та захист від вуличного галасу. На жаль, інших функцій вони не виконують. Ми кажемо «на жаль», адже одна з головних функцій фасаду — захист від вітрового та снігового навантаження. І з нею змушене справлятися лише зовнішнє скло. Усе тому, що через відносно м’яке з’єднання шари скла майже не взаємодіють і не допомагають одне одному.

Отже, щоб склопакет надійно тримав вітер, доводиться робити зовнішнє скло товстим, а, відповідно, і масивним. Вага склопакета зростає, і тримати його без додаткових конструкцій стає неможливо.

Роль «милиць» у стандартному випадку виконують металопластикові рами чи металеві каркаси — ригелі, стійки та спайдери. Тобто спочатку будівельники монтують стійково-ригельний каркас, потім заповнюють металеву сітку склопакетами. У такий спосіб скляні тераси й фасаді будують уже багато десятиліть. Під звичну технологію працюють цілі індустрії: виробники склопакетів, профілів, каркасів. Архітектори та девелопери також змушені закладати в проєкти додаткові витратні матеріали.

Але звичне — не значить оптимальне. Стійково-ригельна система далека від ідеалу: її довше та важче монтувати, вона має більше точок передчасної амортизації. Зрештою, вона просто ламає естетику проєкту. Адже замість великої прозорої скляної стіни ми отримуємо неймовірну кількість металу, який з’їдає природне світло, псує вигляд ззовні та / або зсередини.

Чи можна відмовитися від металевого каркасу? Так. Що для цього потрібно? Змінити сам підхід до технології скління!

Технологія безрамного скління як комплексне рішення

Якщо замість звичайної дистанційної рамки взяти виготовлену з надміцного пултрузійного матеріалу (попередньо натягнуте склопластикове волокно) і жорстко приклеїти до неї стекла, ми отримаємо склопакет нового типу. У ньому навантаження від вітру розподіляється інакше, ніж у стандартному, задіюючи внутрішні стекла до опору.

Саме так вчинили інженери Aestech, які винайшли цю технологію. Ноу-хау вони назвали склопакетом підвищеної міцності. Він виправдовує свою назву тим, що є значно міцнішим за стандартний склопакет. Цим чинником він надає архітекторам і забудовникам багато нових можливостей.

По-перше, такий склопакет набагато легший. Внутрішні стекла, які приклеєні жорстко, беруть на себе частину роботи захисту від вітру. Відповідно, не потрібно робити зовнішнє скло товстим — завдяки цьому залежно від габаритів пакет стає легше. Плюс економія на матеріалі.

По-друге, на відміну від традиційного склопакет підвищеної міцності — самоопорний. Його не потрібно підтримувати, позаяк він і є тримальною конструкцією. Отже, про витрати на металевий каркас, його доставку та монтування можна забути. До речі, кріплення можна закручувати прямо в пултрузійну рамку.

А далі переваги тільки множаться. Без металу фасад стає теплішим, краще захищає від шуму. Всередині приміщення стає більше місця та сонячного світла. Склопакети підвищеної міцності дають рівне та гарне віддзеркалення, адже скло в них майже не вигинається від зміни тиску в камерах. Одна з фішок — можливість з’єднувати склопакети під будь-якими кутами, адже не потрібно підлаштовуватися під стандартні профілі.

Усе це й не тільки в сумі дозволяє створювати скляні конструкції, про які раніше годі було мріяти. Нова технологія лише освоює міжнародний ринок, щоб полегшити будівництво та зробити його більш екологічним без зайвого алюмінію. Згадайте, як через велику кількість переваг стільниковий зв’язок потіснив стаціонарний. Власне, так відбувається з будь-якими продуктами: старе йде в історію, а інноваційне крокує в майбутнє.