Україна готується до вступу в Європейський союз, тому в законодавстві з’явилося багато нових законопроєктів та ініціатив, що допоможуть наблизити країну до європейських стандартів та отримати членство. Зокрема, це стосується і автострахування.
Давайте коротко розглянемо законопроєкт №8192: які зміни в обов’язковому страхуванні плануються, як вони поліпшать ринок автострахування, та які ініціативи вже запровадили.
Коротко про Законопроєкт №8192: які пункти розглянуть?
8 листопада у ВРУ зареєстровано законопроєкт № 8192 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо автоматичної фіксації правопорушень у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Зокрема, на розгляді такі пункти:
- підвищення лімітів виплат: Уже наразі максимальний розмір виплати за автоцивілкою за шкоду, заподіяну майну потерпілих, підняли до 160 тис грн, за шкоду життю та здоров'ю – 320 тис грн. Після набуття чинності нових норм, максимальний розмір виплат зросте до 1 млн грн та 10 млн грн відповідно. До 2025 року ліміти планують поступово збільшити ще вдвічі;
- створення вільного ринку тарифів з ОСЦПВ. Завдяки цьому страхові компані матимуть змогу формувати ціну полісів виходячи не з базового платежу (зараз він становить 180 грн) та коригувальних коефіцієнтів, а ґрунтуючись на статистиці аварійності та збитковості свого портфеля;
- скасування франшиз. Усі виплати з ОСЦПВ будуть здійснюватися в межах суми завданих збитків;
- обов'язкове пряме врегулювання, зараз ця послуга існує як опціональна додаткова функція, яку пропонують не всі страховки;
- виплати хочуть здійснювати без урахування зносу;
- рішення про виплату (або про відмову) має набути чинності протягом 60 днів з моменту подання заяви не довше.
Окрім цього, також планують вдосконалити систему штрафів за відсутність обов’язкового страхування:
- планують доповнити КУпАП новою статтею 14-4, що встановлює адміністративну відповідальність за невиконання вимог законодавства щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;
- встановити обов’язок укладення договору цивільно-правової відповідальності власників всіх наземних транспортних засобів, навіть тих, які не беруть участі в дорожньому русі.
За недотримання вимог щодо укладення власником транспортного засобу договору ОСЦПВ передбачено накладення штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г.).
На даний момент законопроєкт затверджено у першому читанні, друге планується на середину березня.
Подбайте про наявність автоцивілки заздалегідь: оберіть страховку авто в Дніпрі за найвигіднішою ціною та будьте спокійні.