"Бункер" - це одна з безлічі настільних ігор. У процесі гри учасники боротимуться за місце в бункері, щоб вижити в суворих умовах апокаліпсису і зберегти цінності та саме існування людського роду. Але ви не єдиний претендент на це місце, тому вам необхідно довести свою значущість, щоб увійти в число тих, хто вижив.

Комплектація

Настільна гра "Бункер 3.0" поставляється, як і більшість інших настільних ігор, у картонній коробці, яка виконана переважно в жовтій колірній гамі. На самій коробці можна знайти короткий опис гри, а також відомості про комплектацію. Відкриваючи коробку з грою, всередині ви зможете знайти такі ігрові компоненти: карти різних професій, фактів, здоров'я, біології, хобі, багажу, особливих умов, катастроф, загроз, бункера. Є 12 бланків голосування і буклет із правилами гри. Усього 321 карта.

Зовнішній вигляд

Гру Бункер можна купити в Україні на сайті https://planeta-igr.com/ua/ Усі карти мають однаковий розмір і їхня загальна кількість дорівнює 311. Це зручно, якщо ви захочете придбати протектори для карт і захистити їх від різних ушкоджень, щоб подовжити їм життя і первісний стан. Кожен вид карт має свою відмінну сорочку. Загальне малювання в грі не хитромудре і просте. Фарби підібрані досить добре. Також хотілося б відзначити наявність вбудованого органайзера на дні коробки, який виконаний з м'якого поролону. Він дає змогу зручно зберігати ігрові карти за видами, а також допомагає тримати внутрішній вміст у красивому естетичному вигляді.

Характеристики гри

Гра Бункер купити в Україні

Гра належить до жанру кооперативних, але з деяким застереженням. Гравцям належить об'єднати свої зусилля і взаємодіяти між собою для отримання певного результату, але, на жаль, не всі учасники зможуть виявитися переможцями, як зазвичай буває в класичних кооперативних іграх. Ігровий процес допоможе розвивати такі навички як комунікація та уява.

Ця настільна гра зможе об'єднати за одним столом не маленьку кількість охочих, а саме від 4 до 16. Це досить значний показник, яким можуть похвалитися лише деякі з ігор. Але в даному випадку максимальний склад теж є своєрідним мінусом на мій погляд. Тому що гравцям доводиться дуже довго чекати на свою чергу і запам'ятовувати багато інформації від кожного з гравців, що особливо наприкінці гри може бути надто виснажливим. Також деякі з гравців вибуватимуть під час партії, що також змусить їх чекати, доки всі інші дограють, і їм просто нічим буде зайнятися. Мінімальна кількість вільного часу на одну партію триватиме від 30 хвилин і збільшуватиметься за більшої кількості учасників.

Рекомендований вік становить від 18 років і більше, це пов'язано з деякими аспектами гри, де в індивіда має бути різноманітний запас знань та інформації з різних напрямків, щоб гравцям було комфортніше грати. Але на наш погляд можна й опустити цю планку до 14-16 років. Також ніхто вам не забороняє грати в цю гру учасниками, які молодше 18 років, але треба бути готовим, що зовсім юним гравцям може бути не цікавий ігровий процес.

Правила гри

Гравці беруть на себе роль людей, які стоять на порозі катастрофи. Але перед ними є рятівний оазис у вигляді бункера з необхідною їжею, в якому можна безпечно перенести кінець світу і потім відродити людство. Але от не завдання, кількість місць і їжі з киснем обмежена.

На вибір гравцям пропонується два режими гри, які зі свого боку діляться на дві цілі. Вибравши бажаний варіант, можна приступити до підготовки до гри. У закриту випадковим чином роздайте кожному учаснику партії по одній карті з таких колод: хобі, багаж, професія, здоров'я, біологія, факти, особливі умови. А також по одному планшету голосувань. Таким чином у кожного гравця буде по сім карт на руках.

У центр столу викладається одна випадкова карта катастрофи і п'ять карт бункера сорочкою вгору. Зачитайте карту катастрофи або прослухайте її за допомогою смартфона. Озвучка через смартфон досить цікава і допомагає створити потрібну атмосферу в грі. Будь-яким способом виберіть першого гравця, у правилах йдеться, що це буде гравець, який роздавав карти. Він відкриває будь-яку карту бункера, зачитує її вголос. Далі кожен гравець має викласти перед собою у відкриту одну зі своїх карт з руки, яка допоможе йому задовольнити умовам проживання в бункері та дасть певні переваги перед іншими гравцями. Кожен висловлюється з приводу розіграної карти на свій захист, далі йде голосування і один з учасників залишає гру.

За таким самим принципом відбуваються наступні чотири раунди, загалом їх п'ять. По закінченню останнього в грі залишиться необхідна кількість учасників, які зможуть пережити катастрофу в бункері. Залежно від кількості учасників, вигнання гравця може відбуватися не після першого раунду, а наприклад другого або третього. Гравці, які вижили, показують карти, що залишилися на руці, і вже всі дивляться, чи вдалося виконати поставлену мету гри. Якщо мету виконано, тоді всі гравці перемагають, навіть ті, яких було вигнано раніше.

БУНКЕР - ОГЛЯД настільної гри для дорослої компанії

Плюси та мінуси

  • Непогане оформлення карт
  • Прості правила
  • Середня вартість
  • Хороша якість карт
  • Наявність зручного органайзера

А це можно віднести до мінусів:

  • Ігрові компоненти представлені тільки картами
  • Довго чекати свого ходу під час гри великим складом
  • Обмеження за віком 18+

Висновок

"Бункер" - це хороший варіант настільної гри, де гравці будуть переконувати один одного, намагаючись вибити місце для свого порятунку. Вона чудово підійде для знайомства людей у новій компанії. Правила гри досить прості і пояснюються за кілька хвилин. Для того щоб у неї було комфортно грати, потрібна наявність певних знань у різних галузях, тому вона розрахована на гравців віком від 18 років і старше. Гра максимальним складом буде не зовсім комфортною для гравців, які швидко вибувають, а також довго доведеться чекати свого ходу.