Китайська компанія Xiaomi запустила цікавий і доволі незвичний проект — сайт-конструктор, на якому користувач може самостійно підібрати комплектуючі та створити модель смартфона, яка повністю відповідатиме його індивідуальним уподобанням.

Як відбувається процес конструювання

Перш за все, користувачу пропонується обрати тип екрана, якому він віддає перевагу, — IPS чи AMOLED. Потім обрати необхідну частоту оновлення (чим вище частота, тим плавнішим буде зображення у фільмах та іграх), технології дисплея на кшталт Dolby Vision чи HDR, а також клас захисного скла. На сайті є необхідні пояснення щодо кожної характеристики. Що цікаво, опція вибору розміру діагоналі екрана відсутня.

Наступним кроком йде вибір процесора — одна з модифікацій Snapdragon чи MediaTek. Далі обирається необхідний об’єм внутрішньої й оперативної пам’яті — до 512 ГБ і 16 ГБ відповідно. Потім обирається ємність акумулятора і потужність швидкої зарядки (чим потужніше, тим швидше заряджається смартфон). Після цього користувач переходить до аудіо — обирає, чи потрібні йому стереодинаміки у телефоні, а якщо так, то яка технологія обробки звука буде використовуватися.

Напевно, найцікавіший момент — «створення» камери. Тут користувач обирає роздільну здатність основної камери, а також додаткові потрібні йому — макро, портретна, ширококутний об’єктив. Також можна задати розташування камери на корпусі. Що стосується фронтальної камери, тут налаштувань менше — роздільна здатність та розташування.

У якості додаткових опцій можна обрати слот для другої SIM-карти, сканер відбитка пальця та інфрачервоний порт. Розділ, який стосується дизайну, особливо цікавим не назвеш — тут обирається лише колір та матеріал корпусу.

Що у підсумку?

Результат «конструювання» навряд чи можна вважати неочікуваним. Хоча на екрані й запускається анімація з процесом збирання моделі, насправді, сайт просто підбирає, який саме телефон Xiaomi найкраще відповідає запитам користувача. Це теж корисно, адже компанія Xiaomi, як і багато інших китайських виробників, випускає велику кількість серій, що суттєво заплутує споживачів. До цього ще й додається суббренд POCO, який належить Xiaomi.

Що дійсно цікаво — на сайті розписано, з чого складається вартість смартфону. Наприклад, якщо «сконструювати» бюджетний телефон на рівні серії Redmi, то виявляється, що аж 30% ціни припадає на пам’ять, тоді як на екран та корпус — трохи більше 10%. Якщо ж обрати топову комплектацію з передовою камерою, то тут вже доля камери у ціні істотно зростає. А якщо віддати пріоритет найпотужнішому процесору, то вже цей компонент стає найдорожчим у фінальній збірці — його доля складає третину підсумкової вартості.

Отже, навіть якщо ви не збираєтеся купувати смартфон марки Xiaomi, сайт-конструктор буде корисним для розуміння, як ті чи інші комплектуючі впливають на ціну. Єдиний недолік — сайт доступний не в усіх країнах.