У пенсіонерів виникає страх страхового стажу
З 7 березня 2023 року уповноваженим органом, який буде здійснювати перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, став Пенсійний фонд України.
Про це повідомляє Схід.Інфо, з посиланням на офіційний Телеграм-канал Фонду соціального страхування України (ФССУ).
У Пенсійного фонду нова мета
«Постановленням Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 № 185 затверджений Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, який набрав чинності з 07 березня», - йдеться у повідомленні.
Як відзначають у ФССУ, згідно з порядком, метою перевірки листків непрацездатності є здійснення контролю за обґрунтованістю формування (видачі) листків непрацездатності, медичних висновків про тимчасову непрацездатність.
Вже було виявлено підроблених листків на суму 3,6 млн гривень.
Перевірка листків непрацездатності здійснюється уповноваженими посадовими особами територіального органу ПФУ та/або уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням ПФУ.
У 2022 році з метою запобігання неналежного використання коштів фахівці ФССУ перевірили 380 904 листки нетрудоздатності - були проведені 158 планових та 1 832 позапланових перевірки медичних закладів, а також перевірено 1 936 страхувальників.
Зазначається, що проведена робота дозволила запобігти виплати за необгрунтовано видані або продовжені лікарняні на суму понад 3,6 млн гривень.
Найближчим часом в Україні знову піднімуть пенсійний вік для більшості громадян. Відомо, скільки років доведеться працювати тим, хто планує отримувати виплати від держави.
З 2025 року багато людей не отримають своїх пенсій
З 2025 року більшість 60-річних українців не зможуть вийти на пенсію. Це пов'язано з тим, що термін, який необхідно накопичити для цього, буде зростати з кожним роком. Зараз середній термін складає 32 роки. Однак уже через два роки цього буде недостатньо. Так, у 2028 році українцям доведеться мати 35 років стажу, щоб вийти на пенсію. У 2023 році достатньо 30 років, а в 2024 році - вже 31 рік. Щорічно вимоги будуть зростати на 12 місяців. Ті, хто не відповідає критеріям, повинні працювати до 63 або 65 років.
Страх страхового стажу
Тривалість свого страхового стажу можна перевірити на порталі Пенсійного фонду. Також потрібно розрахувати, скільки років вдасться заробити до 60-річного віку. Ті, хто планує вийти на пенсію в 63-річному віці, повинні мати 20-30 років стажу, а в 65-річному - мінімум 15 років.
Більш детальну інформацію, та завжди актуальні та корисні соціальні новини знайдете за посиланням cxid.info.
Офіційні дані ПФУ
За даними Пенсійного фонду України:
- лише 10,7 мільйонів громадян сплачують пенсійні внески;
- при цьому таку саму кількість людей отримує пенсію;
- середня розмір пенсії становить 4766 гривень;
- середня заробітна плата в Україні - 21,6 тисяч гривень.
Старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко підкреслила, що не було проведено жодних нових розрахунків.
"Середній стаж, з яким українці йдуть на пенсію, - це 32 роки", - заявляє аналітик ПФУ.
Нагадаємо, що неофіційно працевлаштовані громадяни можуть добровільно сплачувати внески до ПФУ у розмірі 1474 гривні на місяць. 60-річним українцям, яким не вистачає необхідного стажу, доведеться заплатити 2948 гривень за кожен місяць.