Криптовалюта біткоїн користується надзвичайною популярністю. Сучасний курс біткоїна перевищує 23 тисячі доларів, і це далеко не є межею. Спочатку цифрові гроші були зовсім нікому не потрібні та не цікаві, оскільки ніхто особливо не вірив у їхнє майбутнє. Лише ентузіасти вірили в них та продовжували майнити, попри низький курс.
Перша криптовалюта з поки що сумнівною репутацією
Спроби створити цифрові гроші здійснювалися не вперше. Ще в 60-х роках криптографи того часу запропонували ідею створення всесвітньої мережі, що частково було реалізовано в 80-х. Щось подібне планувалося створити на біржах: за допомогою цифрових грошей планувалася торгівля активами компаніями.
Спроби створити платіжну систему eCash у 90-х завершилися невдачею: компанія-розробник збанкрутіла. Головна причина невдач — прив'язаність до центральної системи управління.
Водночас доробки попередників зумів використати Сатоші Накамото. Саме він виправив їх помилки та створив систему, яка вже не мала централізованого керування. Тобто нова цифрова валюта не підпорядковувалася фінансовій системі певної країни, а працювала незалежно. Власники цифрових грошей отримали змогу проводити транзакції, не виплачуючи комісію банкам.
Перша революційна подія — відправлення перших 10 ВТС на рахунок іншого користувача та успішне їх отримання — відбулася наприкінці 2009 року. В цей момент курс нової валюти складав 0 доларів 0 центів. Тобто результати були майже відсутніми, але механізм передачі коштів був створений.
В перші роки біткоїн не коштував майже нічого: за перші 10000 ВТС було придбано 2 піци вартістю в 40 доларів. При нинішньому курсу сума перевищила б 450 млн доларів. Тривалий час біткоїн намагався зрівнятися з доларом, але коли нарешті йому вдалося це зробити, хакери зламали бази даних та викрали понад 8,7 млн доларів користувачів.
Репутація надійності серед користувачів знову похитнулася. Таких хакерських атак було кілька, і кожна з них призводила до втрат заощаджень з гаманців користувачів. Крім того, це не могло не відгукнутися на поточному курсі: кожна хакерська атака призводила до зниження вартості цифрової валюти.
Попри такі прикрі втрати, система захисту даних була вдосконалена, тож зараз власникам криптовалюти нічого не загрожує. Кожна операція підтверджується за допомогою кількох кодів.
Безпечні покупки за біткоїни
В останні 5-6 років криптовалюта демонструє свою надійність. Звісно, курс інколи коливається, але дані користувачів під надійним захистом. Крім того, в період зниження вартості можна задешево придбати цифрові гроші.
Багато відомих інтернет-магазинів сучасності з радістю приймають таку оплату. Зараз за біткоїни можна легко придбати у будь-якій точці світу:
- їжу;
- меблі;
- електроніку;
- одяг та взуття;
- транспорт;
- нерухомість та багато іншого.
Зараз це не лише захищена криптовалюта, але й найбільш популярна. Її частка складає 42% всього ринку цифрових грошей, а це чимала сума. В деяких країнах національна валюта — менш надійний спосіб зберігання заощаджень.