Приходити в магазин і вибирати телефони на місці – не найкраща ідея. Варто визначитися із пріоритетами заздалегідь. Про ключові параметри вибору сьогодні і поговоримо.
1. Дизайн та матеріали
Смартфон сьогодні – не просто гаджет, а ще й елемент стилю. Для когось його зовнішній вигляд зовсім не важливий, а хтось вибирає модель строго певного кольору та тримає вдома цілу скриньку з гарними та яскравими чохлами. Є й інші значні дрібниці. Наприклад, чи подобається вам виріз у вигляді «чубчика» для фронтальної камери або ви надаєте перевагу, щоб вона була вписана в маленький і акуратний гурток?
Обов'язково слід звертати увагу на матеріали. Бюджетні моделі зазвичай виготовлені з пластику, у дорожчих пристроях використовуються метал і скло. Але важливим є й те, яке у них покриття, адже смартфон постійно в руках, а значить — збирає відбитки пальців. На темних глянцевих поверхнях їх добре видно, а ось світлі матові відбитки приховують.
2. Якість екрана та частота оновлення
Від діагоналі екрану залежать фізичні розміри самого смартфона. Хороші виробники намагаються використовувати корисну площу максимально і зменшують ширину рамок в межах розумного. За останні роки діагоналі смартфонів помітно збільшились, і цьому є логічне пояснення. Інтерфейси додатків і сайтів ускладнюються, у них все більше і більше елементів, а взаємодіяти з таким різноманіттям зручніше за допомогою сенсорного екрану. Особливо коли справа стосується не просто веб-серфінгу, а мобільних ігор та перегляду відео.
Відверто поганих матриць у смартфонах не трапляється вже давно. Вони залишилися десь в екстремально бюджетних сегментах ринку. Жахливі TN-панелі давно пішли в минуле, а на ринку тепер йде боротьба між якісною IPS і ще якіснішою, але й дорожчою OLED.
3. Процесор та пам'ять
Минули часи, коли для того щоб смартфон виконував взагалі будь-які завдання, потрібно було купувати флагмани. Сьогодні навіть для мобільних ігор достатньо будь-якого процесора-середнячка. У лінійці чіпсетів Qualcomm це рішення з першими цифрами 6 та 7 у назві. Наприклад, Snapdragon 778G. Втім, це не означає, що «топові» процесори марні: все-таки якіснішу графіку в іграх і, що важливіше, триваліший термін життя смартфона (у тому плані, що він довше не застаріє) ніхто не скасовував. А ось чи це варто переплати — вирішувати вам.
Набагато важливіше звертати увагу обсяг пам'яті. По-перше, оперативну, яка відповідає за багатозадачність, — одночасну роботу кількох програм. Краще, щоб її було не менше ніж 3 ГБ. По-друге, постійну, тому що хмари хмарами, стрімінги стрімінгами, а велику «вагу» фотографій та записаних відео, та й додатків теж ніхто не скасовував. Розумний мінімум на сьогоднішній день – це 64 ГБ, а оптимум – 128 ГБ.