Про те, що ведмедів можна сміливо назвати латентними алкоголіками, свідчить безліч історій, розказаних мисливцями та мандрівниками з різних країн світу. Одну з них розповів лапландець Джоан Турі у своїй біографії, датованій 1910 роком.
Джоан Турі: полювання на ведмедя за допомогою бренді
Ось що мисливець з Лапландії розповідає про незвичайні методи полювання. Потрібно наперед знати місця, куди ходить ведмідь. Для цього доводиться наливати бренді у чашу з блакитної глини посеред куща ялівцю або серед карликових берізок. Коли ведмідь приходить у той район, він уже здалеку чує запах бренді і одразу йде шукати, а коли знаходить, то випиває все, хоч би скільки там було.
Після цього він стає таким п'яним, що абсолютно нічого не розуміє, кричить без приводу, перекидається і корчиться на всі лади. Чути його в цей момент здалеку і знайти найпростіше. А він нічого не чує та не чує. А може бути таке, що вип'є і взагалі знепритомніє.
Буває й так, що ведмідь знаходить міцний напій і випиває його, а коли проходить похмілля, повертається, щоб пошукати ще. Якщо вдалося змусити його випити бренді один раз, далі все легко. Нова порція ставиться на те саме місце, і ведмедик вже прив'язаний до нього назавжди. Він упевнений, що приходитиме регулярно і отримуватиме свою порцію спиртного, і часто навіть не йде далеко від місця, де одного разу вже знайшов бренді.
Така ведмежа поведінка обумовлена, звичайно, навмисними діями людини.Однак дуже ймовірно, що у ведмедя існує природний потяг до джерел алкоголю, таких як ферментовані фрукти. Швидше за все, саами розробили цю техніку наближення до ведмедя та полювання на нього після спостережень за природними уподобаннями тварин у природі та прихильністю до алкогольних джерел.
Інші описані казуси з клишоногими любителями випити
Серед етнічних груп центральної Індії поширена думка, що ці тварини п'яніють завдяки м'ясистим ферментованим квіткам дерева Махуа, з яких людина з давніх-давен отримувала дистильований лікер.
Данбар Бранде ще 1927 року розповів цікаву історію:
«Одного разу вночі при світлі місяця в Мельгхаті, що розбився табором поряд з якимись деревами Мохва, біля входу в намет я побачив сім ведмедів, які протягом години бігають від дерева до дерева, сподіваючись поживитися ласим напоєм».
Час дозрівання дерева Махуа – це коли м'ясиста чаша мохва (махуа) капає весь час, і це дивовижне видовище – бачити, як ведмеді змагаються один з одним, щоб бути першими на місці. Основна частина поширеного в Індії спиртного напою переганяється з цих квітів, які ретельно збирають місцеві жителі протягом дня. Але ніч належить ведмедеві, і це той випадок, коли ведмедики отримують задоволення в порядку живої черги.
Існує поширена думка, що ведмеді іноді п'яніють, поїдаючи квіти, що забродили. У такому випадку, поведінка ведмедя може бути настільки химерною, що з першого погляду можна здогадатися – клишоногий «вжив лишку».
Бренді та лікери не для ведмедів
І, хоча ми – все ж таки не ведмеді, і навіть не мисливці на них, скоріш за все, і вам вже закортіло посмакувати якісний бренді або смачненький екзотичний лікер, що й зрозуміло. Але для цього вам не прийдеться чекати дозрівання дерева Махуа або шукати в лісі пляшечку того, що залишили ведмедику.
Є більш прості рішення. Так, в онлайн-магазині Vintage любителям продегустувати якісний алкоголь достатньо просто обрати, що ви хотіли би посмакувати, та зробити замовлення. Після чого залишиться просто почекати замовлення. Доставка працює по всій Україні – на відділення Нової пошти або кур’єром до дому. І ніяких черг або пошуків екзотичних квіток!