Для тих, хто вирішив зайнятись спортом є чудовий спосіб скинути зайві кілограми і потренуватись. Це велотренажер, так саме він допоможе зміцнити серцево-судинну систему та виглядати неперевершено. Розглянемо детально види таких снарядів та їх особливості.

Користь від велотренажерів

До переваг використання велотренажера відносяться:

  • тренування органів дихання і серця;
  • зміцнення до 600 різних м'язів, проте в першу чергу ніг та поперекового відділу;
  • покращення кровообігу всього організму;
  • вони підходять незалежно від ваги;
  • збільшення стресостійкості;
  • багато моделей компактні і без проблем розміщуються у кімнаті;
  • можна тренуватись не виходячи з дому.

Користь від занять на велотренажері буде максимальною, якщо зробити правильний вибір велотренажера, виходячи з цілей та завдань конкретної людини. Тренуватись треба регулярно, поступово змінюючи навантаження. Потрібно також враховувати протипоказання, до яких відносяться важкі захворювання серця, серцево-судинна недостатність, бронхіальна астма, тяжкі травми.

Принцип роботи тренажера

Спортивний велотренажер багато в чому нагадує звичайний велосипед. Снаряд встановлюється на нерухому платформу. Потрібно сісти на сидіння і тримаючись за поручні, крутити педалі, прикладаючи зусилля.

Маховик починає обертатись і гальмується за допомогою ременя, колодок, електромагніту або постійного магніту. Остання характеристика буде залежати від типу привода велотренажера. Чим більший буде опір, тим інтенсивніше саме тренування. Всі рухи фіксуються за допомогою бортового компьютера, який показує скільки кілометрів ви проїхали, пульс та кількість спалених калорій.

Види велотренажерів та рівні навантаження

В залежності від типу навантаження на педалі велотренажери у Дніпрі діляться на 4 вида:

  • Ремінні – гальмування відбувається за рахунок механічної системи «педалі – маховик – ремінь». До переваг відноситься низька ціна, можливість самостійного збирання, легкий монтаж. Проте є й недоліки: відсутність плавного ходу, необхідність заміни ременя і шум під час роботи.
  • Колодочні або інерційні велотренажери – гальмування відбувається за рахунок механічної системи «педалі – маховик – колодки, які притискаються». Це кращий стимулятор реальної їзди на велосипеді. Гальмування досить мяке за рахунок плавного ходу. Такі снаряди обирають спортсмени. Проте снаряди масивні, шумні, а ремонт вимагає спеціальних знань.
  • Електромагнітні схожі на магнітні, проте підключаються до електромережі. З іншого боку, навантаження вони регулюється не постійним магнітом, а електромагнітом. Перевагами є плавний хід, рівномірне навантаження, вбудовані програми. Є також і мінус великі габарити, висока вартість і великі затрати електроенергії.
  • Магнітні велотренажери досить популярні. Маховик уповільнюється за допомогою постійного магніту, а навантаження регулюється за рахунок віддалення та наближення двох постійних магнітів до маховика. Магнітні тренажери безшумні, мініатюрні, мобільні, добре укомплектовані і будуть довго служити. Проте є й мінуси: ціна і ремонт тільки в сервісі.

Вибір типу снаряда буде залежати від мети тренування. Більш прості моделі розраховані на вагу до 100 кг, а більш дорогі – на 130 кг і більше. 

Конструктивні особливості велотренажера

В залежності від конструкції виділяють вертикальний, горизонтальний і портативний тренажер. Вертикальний підійде для всіх. Він забезпечить інтенсивний режим тренування  і є повним симулятор нерухомого велосипеда. Він дешевше горизонтального і більш компактний. Проте йде велике навантаження на хребет і коліна.

Горизонтальні моделі підійдуть навіть для людей, у яких є проблеми зі спиною, хребтом, опорно-руховою системою і колінними суглобами. Педалі в них розташовуються під кермом, тому ноги знаходяться у горизонтальній площині. Проте снаряд громіздкий і коштує більше. Портативні тренажери більш прості і мають все як у велосипеда, крім коліс. Педалі розміщені під сидінням. До переваг відносяться: компактність і доступна ціна, проте можливе сильне навантаження на хребет і коліна.

Також є гібридні тренажери, що комбінують горизонтальні і вертикальні типи. Вони зручні, універсальні, проте коштують більше.     

На що звернути увагу при виборі снаряда?

Перш ніж купити снаряд, потрібно визначитись з метою занять. Ключова цінність домашнього велотренажера – можливість займатися регулярно і не залишаючи рідних пенатів, у будь-яку погоду. Далі варто враховувати такі параметри:

  • Вартість. Якщо відсутні обмеження, варто обирати кращий варіант, а саме комфортний велотренажер з повним набором функцій і магнітним типом навантаження на педалі.
  • Розміри. При покупці тренажера потрібно враховувати габарити квартири. Якщо його можна буде складати, то це чудово. Звертайте увагу на моделі з вагою маховика не менше 6 кг, особливо якщо зріст складає від 165 см і вище.
  • Вага тренажера і махового колеса. Чим солідніше буде маховик, тим плавніший хід снаряда і безпечніше буде вся конструкція.
  • Велотренажери повинні мати необхідний набір функцій. Передбачені також датчик пульсу, різні програми для тренування лічильник калорій і дистанції, що пройдена.

Досить корисна функція – регулювання сидіння і руля. Вона дозволяє налаштовувати положення сидіння по вертикалі і по горизонталі. Регулювання нахилу керма та його висоти це теж дуже потрібна опція. У всіх різна довжина рук та бажання нахилятися чи не нахилятися вперед. Як додаткова опція може бути поворот керма на 360 градусів. При виборі велотренажера важливо враховувати всі вищенаведені характеристики.