Кондиціонери, як і будь-яка інша складна побутова техніка, потребує постійного догляду. Внутрішній блок спліт-системи постійно пропускає крізь себе повітря. Більшість пилу осідає на зовнішніх фільтрах, а волога затримується на холодних пластинах випарника у вигляді конденсату. Якщо не стежити за чистотою, пил почне накопичуватися і всередині пристрою, а між пластинами заведеться пліснява. Сьогодні ми розповімо, які частини кондиціонера необхідно періодично чистити.
Пилові фільтри грубої очистки
Звичайна пластикова сітка, яку достатньо прополоскати під душем, а потім висушити. У деяких моделей фільтр встановлений зверху і легко знімається, але у більшості він розташований усередині й доведеться спочатку зняти передню панель. Краще пошукати в інтернеті ролик з інструкцією, щоб нічого випадково не зламати.
Фільтри тонкої очистки
Грубі фільтри захищають кондиціонер від бруду та сміття, а фільтри тонкого очищення покращують якість повітря. Вони утримують частинки бруду, шкідливі речовини та алергени на кшталт пилку. У рекламних матеріалах згадуються вугільні, срібні, титанові, ультрафіолетові та навіть "з вітаміном C".
Найчастіше йдеться про невеликі фільтраційні смужки завтовшки кілька міліметрів. Склад та структура у них різні, але в більшості випадків це не так важливо: через фільтри проходить менше чверті повітряного потоку. Щось вони, звичайно, утримують, але розраховувати на порятунок від весняного пилку не варто.
Такі фільтри мають невеликий термін служби. Приблизно раз на рік їх необхідно виймати, викидати та замінювати на нові відповідно до інструкції.
Плазмові фільтри
Саме потужні плазмові фільтри по-справжньому ефективні, очищають весь повітряний потік, захоплюючи та обробляючи небажані частинки за допомогою електромагнітного поля. Ці фільтри не вимагають заміни: у більшості випадків досить раз на півроку-рік знімати їх і протирати чистою сухою ганчіркою.
Плазмові фільтри зазвичай маркують PM 1.0 або PM 2.5 - за мінімальним діаметром частинок, які система здатна захоплювати та утримувати.
Для людей з алергією рекомендовані фільтри PM 1.0 – деякі частинки пилку настільки дрібні, що решта фільтрів не може їх затримати.
Радіатор
Через високу вологість у радіаторі часто заводиться цвіль і різна мікрофлора, яка може спричинити алергію. При цьому самостійно очистити внутрішній блок дуже важко. Дістатися вентилятора майже неможливо, а пластини радіатора занадто тонкі та з дуже маленьким зазором. Тому хоча б один раз на рік бажано запрошувати майстра для діагностики очищення.
Як заощадити на чищенні кондиціонера
У деяких моделей є системи автоматичного очищення та просушування - після вимкнення внутрішній блок ще деякий час працює в режимі вентилятора, щоб усунути всю вологу і запобігти появі плісняви.
Якщо ви впевнені, що техобслуговування не потрібне, кондиціонер можна чистити самостійно. Для цього доведеться купити побутовий пароочисник. Обов'язково вивчіть пристрій саме вашої моделі внутрішнього блоку, щоб переконатися, що нічого не зламаєте. Домашні моделі пароочисників не такі потужні, як професійні установки у фахівців, але якщо займатися чисткою 2-3 рази на рік, сильні забруднення просто не будуть накопичуватися.
Але проводити техогляд кондиціонера з фахівцем все одно бажано хоча б раз на 2 роки, тим більше що догляду потребує ще й зовнішній блок, самостійно возитися з яким може бути небезпечно. А майстри з компанії "Ремонт оселі" із задоволенням допоможуть вам у цьому.