З проблемою оніхомікозу – нігтьового грибка – стикається кожен п'ятий. Це неприємне інфекційне захворювання можна підхопити у місцях громадського користування – басейнах, лазнях, саунах, пляжах. Дріжджові, плісняві гриби, а також дерматофіти та трихофітії провокують руйнування нігтьової пластини та спричиняє патологію м'яких тканин. Важливо вчасно розпізнати та вилікувати грибок. Самолікування та використання народних методів може призвести до прогресування хвороби та ускладнить подальше лікування.

Яким буває грибок на нігтях

Розвиток хвороби пов'язаний з тим, що поживною речовиною для занесеної інфекції є кератин, який міститься в нігті. Нормотрофічний оніхомікоз може виявитися у вигляді білих плям та смуг на нігтях. При цьому зберігається звичний блиск нігтьової пластини.

Більш складні випадки хвороби – атрофічний та гіпертрофічний грибок – вимагають термінового лікування. Симптоматика неприємна: ніготь ущільнюється, змінюється його колір, потім починається відшарування. За відсутності лікування, ніготь відходить від пластини, з'являються болючі відчуття. Така ситуація потребує негайного лікарського втручання.

Чим раніше розпочати боротьбу з грибком, тим вищі шанси на одужання і тим дешевшим коштуватиме лікування.

Симптоми нігтьового грибка

Ризик захворювання зростає за слабкого імунітету, недотримання правил гігієни, наявності дефектів шкірних покривів. Грибок добре розмножується в теплому, вологому середовищі. Носіння тісного взуття, пітливість ніг можуть спровокувати інфікування. Під впливом негативних факторів з'являються симптоми, що вказують на наявність грибка:

  • поява жовтих, коричневих та чорних плям на нігтях;
  • ламкість, шорсткість нігтьової пластини;
  • деформація нігтів: розшаровування, ущільнення;
  • Запальні процеси тканин, що оточують нігті.

У занедбаних випадках відчувається болючість проблемного місця. Крім естетичного дефекту, грибок виявляє інтоксикацію на організм, викликає алергію та ураження внутрішніх органів.

Чи можна вилікувати грибок на нігтях?

Лікування грибка вимагає терпіння та завзятості. Рекомендується лікарський контроль – подолог або дерматолог проведе мікроскопічне дослідження, призначать аналізи та підбере відповідне лікування.

Для боротьби з грибком використовуються мазі та гелі місцевої дії. Також підбираються пігулки, які зсередини перемагають інфекцію. Доцільним є видалення ураженого нігтя або його ділянки, тому що цілющі засоби не можна наносити на зони з грибком. Тому попередньо розм'якшується хвора нігтьова пластина, після чого вона знімається.

Протигрибкові засоби містять у своєму складі кетанозон та гризеофульвін. Проте їхня ефективність не перевищує 50%. Найкращий результат досягається при лікуванні препаратами з ітраконазолом: у 80% випадків вдається успішно позбавитися грибка. Хороший ефект дає тербінафін: лікування може тривати до 3 місяців, але у 90% випадків хвороба відступає. До повного одужання може знадобитися від 3 до 6 місяців.

Особливість лікування грибка нігтів https://slim.ua/uk/lazerna-kosmetologiya/likuvannya-gribka-nigtiv – висока живучість збудників захворювання, особливо у вологому та теплому середовищі. Протигрибкові препарати мають багато побічних ефектів, тому їх прийом здійснюється лише за призначенням лікарем.

Системний підхід при лікуванні грибка дає добрий результат: застосовуються протигрибкові, антисептичні, протизапальні ліки. Обов'язковим є дотримання особистої гігієни, видалення спор грибка з речей та взуття.