Не повіримо, якщо Ви скажете, що придбали перший одяг для майбутньої дитини у першому ж магазині, який відвідали. Це було б просто магією. Знаємо, як важко визначитись з вибором. Бо задача перед майбутніми батьками не тільки обрати колір та модель, а й знайти одяг, який буде відповідати вимогам організму новонародженого. Так, ми на особистому прикладі пам'ятаємо, як хочеться всі ці маленькі джинсики, мініатюрні светрики, смішні комбінезончики, але необхідно себе зупинити і проаналізувати ті варіанти, що Вам сподобались і чи підходять вони дитині.

За якими критеріями варто обирати одяг новонародженим?

  • Тканини та їх властивості
  • Гардероб манюнь поділяється на два типи: натільний та верхній. Запам’ятайте: натільний одяг - наче білизна для дорослих. Має бути виключно з натуральних тканин - бавовна, льон, коноплі. Матерія має бути еластичною і не обмежувати рухів. Тобто джинсові комбінезони це гарно, але для натільних варіантів не підходять. Табу - синтетичні полотна, що будуть торкатися шкіри. Фліс, велсофт, плюш - не варіант для вбрання, яке матиме контакт безпосередньо з тілом дитини.

  • Зовнішні шви
  • Шкіра немовлят проходить період адаптації, змінюється pH. Епідерміс більш чутливий до подразнень.зовнішні шви Тому один з важливих елементів одягу для немовлят - шви назовні. Нажаль, багато виробників нехтують цим моментом, частково або ж повністю. Тому, що зовнішній шов вимагає більшої кваліфікації та витрат часу при пошитті. Але є відповідальні торгові марки, як тут https://tunes.ua/odyag-dlya-novonarodzhenyh

  • Лекала, що відповідають анатомії дитини
  • Застібки по всій довжині виробів, діагональний обхід пупкової ранки, закриті рукавчики. Рукава, що мають закриті ручки вбережуть від гострих нігтьових пластин малюка. Кнопочки розташовані від верху до низу виробу роблять перевдягання швидким і легким.

  • Відсутність об’ємного декору
  • Аплікації, бісер, нашивки, мереживо залиште на вік, коли дитина вже сидітиме або робитиме перші кроки. Новонароджені більшість свого часу проводять на руках у матусі, або ж солоденько сплять. Ніякі нашивки не мають тиснути або ж натирати.

  • Правильні розміри

Не дивуйтесь цьому пункту. Одяг “на виріст”, що не відповідає реальному росту буде дратувати немовля і Вам буде гарантовано постійний плач. Як правило розміри розподіляють за діапазонами:

  • 44-50 це розмір для діток з маленькою вагою;
  • 50-56 за стандартом це розмір новонароджених на період від народження до 1 місяця;
  • 56-62 цей розмір можна обирати і з народження, якщо лікар, що спостерігає вагітність, повідомив про великий плід.

Ви напевно подумали - “Одяг з такими вимогами буде виглядати сумно”. Є гарна новина - в Україні є виробник, який за основу взяв рекомендації неонатологів і створив ідеальні моделі: яскраві, стильні, трендові, а головне вони відповідають всім вимогам малюків. Це бренд Tunes https://tunes.ua/uk. Процес вибору першого вбрання такий же важливий, як і вибір доглядової косметики для малюків. Пам’ятайте ви обираєте речі, що постіно контактуватимуть з малям.