Надішліть свій ідентифікаційний номер в американське посольство і дочекайтеся електронного листа із запрошенням на співбесіду.

Виграш в лотереЇ ще не гарантує отримання грін карти. Перш ніж поїхати в США, треба зібрати документи, пройти медкомісію, співбесіду в посольстві, сплатити консульський збір і довести, що у вас вистачить грошей на переїзд і облаштування на новому місці і ви не опинитеся на утриманні держави. Весь процес займає до півтора року.  До половини тих, хто виграв відсіваються на цьому етапі і так і не їдуть в Америку. Розберемо все поетапно.

Заповніть імміграційну візову анкету за формою DS-260 на сайті Consular Electronic Application Center. Вкажіть в ній особисті дані, сімейний стан, основну інформацію про вас. Якщо з моменту подачі заявки змінився склад сім'ї, уточніть це. Заповніть окрему анкету на кожного члена сім'ї. Після заповнення анкети на електронну пошту надішлють дату співбесіди. Чоловік або дружина, а також діти переможця подають в посольство заяви з проханням про видачу віз.

 

 Зберіть документи для співбесіди. До співбесіди треба підготувати копії і переклади:

·         Закордонного паспорта.

·         Свідоцтва про народження.

·         Свідоцтва про шлюб.

·         Довідки про відсутність судимості.

·         Результатів медогляду.

·         Документів про повну загальну середню та вищу освіту.

·         Трудової книжки.

·         Військового квитка - для чоловіків.

·         Виписки з банківських рахунків.

·         ПТС, документів на нерухомість.

Крім того, переможець повинен довести, що він не виявиться на утриманні США в перший час після імміграції. Таким доказами можуть бути довідки з банківських рахунків, робоча віза, порука людини, яка живе в США.

Пройдіть медогляд в уповноваженій американським посольством медустанові. Для цього виберіть клініку зі спеціального списку. Результати обстеження видадуть в запечатаному конверті. Не розкриваючи, його треба принести на співбесіду в посольство.

Пройдіть співбесіду в американському посольстві в Києві. Воно проходить українською, питання прості: ви розповісте про себе, свою роботу, фінансовий стан, плани з облаштування в США. Мета інтерв'ю - переконатися, що ви та людина, яка подавала заявку, і що ви зможете адаптуватися до життя в Америці. З собою треба взяти всі документи, прийти в призначений час і сплатити консульський збір за кожного члена сім'ї, включаючи дітей. Консульський збір не повертається. Оплатити можна готівкою або карткою.

На співбесіді можуть відразу схвалити візу, а іноді на це потрібен час. У цьому випадку вашу справа відправлять на адміністративну перевірку, а вам видадуть документ рожевого кольору. У ньому зазначено, що у вас можуть попросити дослати будь-які документи, а можуть і відмовити у візі. Оскаржити рішення імміграційного офіцера не можна.

 

Якщо пройдете інтерв'ю, вам відкриють імміграційну візу. За нею вродовж 6 місяців після проходження медкомісії можна в'їхати в США, щоб на місці подати документи на отримання грін-карти. Якщо не встигнете, візу анулюють. Після співбесіди вам кур'єрською службою надішлють запечатаний конверт - Immigrant Packet. Його потрібно віддати митному офіцеру в аеропорту США.

Якщо після виграшу ви вирішите поки не їхати в США, можна брати участь в наступній лотереї.

Якщо поїдете, в більшості штатів розраховувати доведеться тільки на себе: влада штату не допомагатиме фінансово, не буде надавати житло або роботу. У деяких штатах, наприклад в Каліфорнії, є програми підтримки резидентів: безкоштовне навчання мови, затребуваним спеціальностями, пільги на електрику, продукти і медичну страховку. Про те, як адаптуватися до життя в США після переїзду можна прочитати тут.

Можна їхати і з тисячею доларів, але для комфортного переїзду потрібно близько 10 тисяч доларів на перший час, щоб адаптуватися, зняти житло і знайти роботу.