Дніпропетровщина на першому місці в Україні за кількістю ВІЛ-інфікованих.
Аби допомогти людям, в яких діагностували таке захворювання, й попередити поширенню інфекції, область реалізує державну стратегію щодо протидії.
За даними МОЗ, станом на січень 2025 року, у Дніпропетровському регіоні інфіковано близько 1% населення. На обліку перебуває близько 30 тис. людей із ВІЛ, серед яких понад 7 тис. мають діагноз СНІД. Найбільш уражена вікова група – люди 30–49 років (69,05%), з яких 65,5% – чоловіки.
Фахівці радять проводити обстеження раз на рік
В департаменті охорони здоров'я ОВА кажуть, що питання протидії ВІЛ/СНІДу соціально значуще. Важливо попередити появу нових випадків, а водночас підтримати тих, у кого діагностували таке захворювання.
Люди почали свідоміше ставитися до виявлення та лікування хвороби
За роки повномасштабної війни кількість мешканців, які пройшли таке дослідження, зросла в 1,5 раза.
Де обстежитись
Зробити швидкий тест можна у всіх медзакладах області, або звернувшись до кабінетів «Довіра». Процедура безкоштовна та займе до 15 хвилин.
Щоб вберегтися від захворювання на ВІЛ/СНІД, фахівці радять:
- Уникати випадкових статевих контактів.
- Не вживати наркотичні засоби.
- У побуті користуватися виключно індивідуальними засобами гігієни. Наприклад, щітки, станки для гоління чи манікюрні набори.
ВІЛ – не вирок, але ігнорування загрози може коштувати життя. Рання діагностика, свідоме ставлення до здоров’я та профілактика — найкращий захист. Не відкладайте турботу про себе на потім.