У Дніпрі в Тунельній балці стали помічені дикі кабани, що спричинило занепокоєння серед місцевих жителів щодо екологічної ситуації в місті.
20 березня 2025 року, Дніпро — У Тунельній балці Дніпра стали свідками справжнього екологічного вторгнення: місцеві жителі помітили двох диких кабанів, які мирно прогулювалися неподалік дороги. Це незвичайне явище викликало бурхливу реакцію в соцмережах, де з’явилися фото та відео з тваринами. Їхнє спокійне поведінка на тлі урбаністичного середовища підняло низку питань про те, що може призвести до подальшого перебування диких свиней в межах міста.
Що відомо про диких кабанів?
Дикий кабан (Sus scrofa) — це велика всеїдна тварина, яка зазвичай мешкає в лісових та лісостепових зонах. У природному середовищі ці тварини здебільшого тримаються подалі від людських поселень. Проте в останні роки зростання їхньої популяції та зміни в екологічному балансі призводять до того, що кабани все частіше приходять до міських територій в пошуках їжі. Як зазначає еколог Олександр Іваненко, «Зміни в навколишньому середовищі, зокрема скорочення природних місць для кабанів, змушують тварин наближатися до міст».
Чому кабани з'являються в Дніпрі?
За словами екологів, такі зустрічі стають дедалі частішими, оскільки дика природа змінюється під впливом різних факторів, зокрема зміни клімату та скорочення природних середовищ проживання.