Паніка, крики та стрес: у Дніпрі масово зупинились ліфти

Ввечері 11 лютого через пошкодження розподільчих мереж у Дніпрі було введено екстрені відключення світла. Багато містян були не готові до цього і продовжували користуватися ліфтами.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на департамент житлового господарства Дніпровської міськради.

Внаслідок вчорашніх екстрених відключень електроенергії у ліфтах багатоповерхівок застрягла 151 людина. Дехто отримав стрес, когось накрили панічні атаки і він хотів відчайдушно вибратись самостійно.

Але обійшлося без постраждалих. Вони дочекались включення світла та поїхали далі. В деяких випадках визволяти приїхали ліфтери, яких викликали сусіди.

Що робити, якщо ви застрягли в ліфті

В нинішніх умовах важливо намагатися не користуватися ліфтами під час повітряних тривог та відключень світла. Уважно стежте за джерелами інформації.

Якщо ви все-таки застрягнути в ліфті, то неприємно, але не є критично. Головне – зберігати спокій і діяти правильно. Ось інструкція, яка допоможе вам безпечно вийти з неприємної ситуації:

  • Не панікуйте. Ліфт – це безпечний засіб пересування, навіть якщо він зупинився. Він не може впасти чи різко обірватися, оскільки обладнаний кількома рівнями захисту.
  • Переконайтеся, що вам нічого не загрожує. Якщо світло працює, ви можете спокійно оцінити ситуацію. Якщо ні, увімкніть на телефоні.
  • Не намагайтеся самостійно відкривати двері або вилізти з кабіни – це небезпечно.
  • Спробуйте натиснути кнопку відкриття дверей. Можливо, ліфт просто зупинився між поверхами, і його можна запустити повторно. Також спробуйте ще раз вибрати потрібний поверх.
  • Використовуйте кнопку виклику диспетчера. У ліфтах зазвичай є кнопка зі значком дзвоника або написом «Виклик». Натисніть її та повідомте про проблему.
  • Стукніть або голосно покличте на допомогу. Якщо зв’язок не працює, постукайте по дверях ліфта або голосно покличте когось із мешканців будинку.
  • Економте повітря та енергію телефону. Якщо ви застрягли на тривалий час, намагайтеся дихати рівно, щоб не витрачати зайве повітря, особливо в маленьких кабінах. Не витрачайте заряд телефону на непотрібні дії.
  • Чекайте допомоги. Фахівці обов’язково прибудуть, щоб вас визволити. Головне – не робити небезпечних дій і довіритися професіоналам.
  • Не намагайтеся вибратися самостійно. Ліфт може почати рух у будь-який момент, що створює серйозну небезпеку. Дочекайтеся рятувальників – вони знають, як діяти без ризику для вашого життя.
  • Подзвоніть у службу порятунку або знайомим. Якщо диспетчер не відповідає, зателефонуйте у 101 або 112 та повідомте, що ви застрягли у ліфті. Також можна зв’язатися з родичами або друзями, які можуть викликати службу техпідтримки.

Куди дзвонити, якщо застрягли у ліфті

У кожному ліфті написано номера телефонів обслуговуючих компаній. У Дніпрі їх  три:

  • ТОВ “Ліфтовик-Дніпро” – Шевченківський, Індустріальний та Амур-Нижньодніпровський райони. Аварійна служба: 096-602-00-11, АНД та Індустріальний – 098-015-50-15.
  • “Ліфтреммонтаж Дніпро” – Новокодацький і Чечелівський райони, частина лівобережного Дніпра та центр міста. Центральна диспетчерська служба: (056) 790-99-50, 067-523-65-58, 099-357-53-49.
  • “Дніпроліфт” – Шевченківський район, житломасиви Перемога, Сокіл. Аварійно-диспетчерська служба: (056) 787-05-17, 050-781-83-28, 068-958-84-58.

Нагадаємо, ми писали, що у Дніпрі мешканці не змирилися з втратою дзеркала в ліфті