Сьогодні, 6 лютого, у Дніпрі жінка хотіла стрибнути з Нового моста у річку. Від необдуманого вчинку її відмовили патрульні поліцейські.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Інцидент стався близько 14:00. Жінка вийшла на міст, йшла по проїжджій частині, а потім перелізла на пішохідну доріжку. Деякий час рухалася нею. Приблизно через 10 хвилин вона склала речі та перелізла за огорожу і наважувалася стрибнути у річку.
Стрибнути вниз завадили поліцейські. Вони прибули на місце події та провели розмову з жінкою. До них приєднались пересічні перехожі. Завдяки небайдужості трагедії вдалося уникнути. Наразі обставини інциденту встановлюються.
Як почати розмову з людиною, яка хоче звести рахунок з життям
Думки про самогубство можуть зʼявитися у будь-кого, і важливо вчасно помітити тривожні ознаки у близької людини та надати їй підтримку. Якщо ви щось підозрюєте, важливо відверто поговорити. Це може здаватися складним, але ваше втручання може вберегти людину від фатального рішення. В МОЗ радять спілкуватися так:
- Будьте прямими, але чутливими. Не бійтеся прямо запитати людину про її емоційний стан. Наприклад, можна сказати: «Як ти почуваєшся? Я помітив(ла), що тобі погано. Про що ти думаєш?».
- Висловлюйте підтримку. Дайте людині зрозуміти, що ви поруч і готові допомогти. Висловіть співчуття і свою готовність слухати, навіть якщо не знаєте, як розвʼязати проблему. Можна сказати: «Я тут, щоб підтримати тебе, і ми разом знайдемо спосіб вийти з цієї ситуації».
- Не критикуйте і не засуджуйте. Фрази на кшталт Фрази на кшталт «Заспокойся» або «У тебе все не так погано» можуть лише відштовхнути. Натомість висловлюйте розуміння: «Я розумію, що тобі зараз дуже важко, і хочу допомогти».
- Не ігноруйте проблему та не давайте тривіальних порад. Якщо людина говорить про самогубство, це не просто крик про допомогу. Важливо сприймати її слова серйозно. Вислови на зразок «Все буде добре» можуть створити враження, що ви не розумієте глибини проблеми.
- Запропонуйте практичні рішення. Якщо людина не готова обговорювати свої почуття, можна запропонувати разом знайти варіанти допомоги. Підкажіть звернутися до психолога або на гарячу лінію підтримки. Пропонуйте конкретні варіанти дій, наприклад, допомогти знайти контакт психотерапевта або записатися на консультацію.
Як допомогти
Підтримка близьких має бути постійною і практичною. Ось кілька способів, як ви можете допомогти людині зі суїцидальними думками:
1. Допоможіть звернутися по професійну допомогу. Допоможіть знайти контакти, організувати зустріч або навіть супроводжуйте на прийом до лікаря. Ось кілька контактів:
Гаряча лінія з попередження суїцидів для ветеранів Lifeline Ukraine: 7333 Всеукраїнський телефон довіри: 0-800-501-701 Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції: 0-800-211-444
2. Якщо ви вважаєте, що є пряма загроза життю людини, дійте негайно. У такому випадку телефонуйте на номер 103 або звертайтеся до відповідних служб підтримки. Не залишайте людину наодинці, поки не приїде допомога.
3. Переконайтеся, що людина не залишається наодинці. У критичних ситуаціях важливо, щоб людина не залишалася сама. Підтримуйте постійний контакт, запропонуйте провести разом час або організуйте підтримку з боку інших близьких людей.
4. Спробуйте зменшити ризики. Переконайтеся, що у людини немає доступу до предметів, якими вона може нашкодити собі. Це можуть бути ліки, гострі предмети або вогнепальна зброя.
4. Зосереджуйтесь на сьогоденні. Деколи далекі плани можуть здаватися людині занадто складними. Спробуйте сфокусувати увагу на поточному дні, обговоріть, як пройти через сьогоднішні труднощі.