Служба безпеки України повідомила про підозру полковнику Збройних сил рф Іллі Корякіну, який причетний до одного з найжахливіших воєнних злочинів – ракетного удару по багатоповерховому будинку на житловому масиві Перемога в Дніпрі 14 січня 2023 року.
Редакція сайту 056 розкаже, як розслідують злочин.
За даними слідства, Ілля Корякін обіймав посаду заступника командира 22-ї авіаційної дивізії та начальника штабу. У змові з іншими представниками військового командування рф він забезпечив запуск крилатої ракети Х-22 із бомбардувальника Ту-22М3, який належав 52-му авіаційному полку. Удар було здійснено з повітряного простору Курської області.
Крилата ракета влучила у житлову дев’ятиповерхівку, зруйнувавши цілий під’їзд. Унаслідок атаки загинули 46 людей, серед яких шестеро дітей. Ще 92 особи отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Полковнику інкримінують порушення законів і звичаїв війни, що кваліфікується за частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України.
Трагедія, яка вразила Україну та світ
Ракетний удар по будинку в Дніпрі 14 січня 2023 року став однією з найбільш трагічних подій війни. У момент влучання в будівлі перебували сотні людей. Це була атака по мирним мешканцям, що займалися повсякденними справами.
14 січня 2025 року минає два роки з дня ракетного удару по одному з багатоквартирних будинків у Дніпрі. Тоді на Набережній Перемоги, 118 загинули, за офіційними даними, 46 людей, зокрема шестеро дітей, десятки були поранені. Кілька людей і досі вважаються зниклими безвісти. Російська ракета влучила у висотку у вихідний, коли багато мешканців були вдома. Рятувальники згадують, що пошукова операція тривала 70 годин, до неї були залучені понад 2 тисячі людей – як фахівців, так і волонтерів, а також кінологи з собаками.
Руїни завершили розбирати тільки у вересні минулого року. Зараз на місці будинку – пустир. Місцеві жителі пропонують поставити меморіальний знак або капличку з іменами загиблих.
Серед загиблих – шестеро дітей, наймолодшому з яких було лише 11 місяців. Зруйновано десятки квартир, а мешканці, які вижили, втратили не лише домівки, а й близьких.
Ця трагедія отримала широкий резонанс у світі, ставши символом жорстокості російської агресії та злочинів проти людяності.