У Дніпрі в парку Дружби планують збудувати спорткомплекс. Розуміючи шкоду від вирубки лісу активісти та волонтери близько трьох років боряться з владою. Але програють. Днями Верховний суд прийняв остаточне рішення, навіть не розуміючи потенційної шкоди.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Історія почалась перед повномасштабним вторгненням. На території лісопаркової зони, яка знаходиться на північному виїзді з Дніпра вздовж проспекту Слобожанського, вирішили збудувати багатофункціональну спортивно-видовищну арену. Міська рада швидко передала забудовникам 5,6 га землі, ті почали огороджувати територію та збиралися спилювати дерева. В час, коли путін готував свої війська до наступу на Україну, у Дніпрі бізнесмени готували бригади до знищення парку.
19 лютого, 2022 року народ вийшов на протест проти забудови. Люди хотіли, щоб ніхто не чіпав і не псував те, що їм належить по праву. Через п'ять днів почалася війна. І справа по парку перейшла у судову площину і затягнулася на кілька років. Декілька судів нижчої інстанції вигравали, постановляючи повернути землю у власність громади. Тому відмінялося рішення міськради. Але виявилось, що все марно.
28 листопада 2024 року дніпровський адвокат Василь Підлужний повідомив, що справа по парку Дружби дійшла до Верховного суду, який пристав на бік забудовників.
"Верховний Суд у складі Касаційного господарського суду скасував всі рішення попередніх інстанцій, які повертали земельну ділянку громаді, і дав карт-бланш на забудову близько 6 гектарів лісопарку Дружби у Дніпрі.
Робили все що могли, але такого «повороту» явно не очікували!, - розповів він.
Якої шкоди може наробити забудова парку
Активісти сподіваються, що адвокати подадуть скаргу у ВПР вищу раду правосуддя. Проте вони розуміють, що керманичі міста парк навмисне залишають в занедбаному стані, бо налаштовані на його забудову. І не хвилює, що вони можуть завдати незворотної шкоди. Але місцеві жителі говорять, що постраждають не тільки багата рослина фауна, дикі тварини та нечисленні види комах.