Як почнеться осінь в Україні: прогноз погоди у Дніпрі на 1 вересня

У неділю, 1 вересня, в Україні буде без опадів. Максимально температура підніметься до 32°.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.

Прогнозується мінлива хмарність. Без опадів. Вітер східний, північно-східний, 7-12 м/с, вдень в Україні, крім західних та північних областей, місцями пориви 15-20 м/с.

Температура вночі 14-19°, у південних і східних областях 18-23°; вдень 27-32°.

Прогноз погоди по Дніпропетровській області та м. Дніпро на 1 вересня

Мінлива хмарність. Без істотних опадів. Вітер східний, 7-12, вдень місцями пориви 15-20 м/с. Температура по області вночі 17-22°, вдень 28-33°, по м. Дніпро вночі 20-22°, вдень 29-31°.

Якою буде погода у вересні

У перші 10–12 днів вересня очікується переважно сонячна та суха погода. Дещо інші погодні умови спостерігатимуться в південній частині України та Криму. Тут малорухливі атмосферні фронти на тлі нижчого тиску призведуть до випадання дощів, часом інтенсивних.

Враховуючи очікувані погодні перспективи, настання метеорологічної осені (коли середньодобова температура впевнено опускається нижче 15°) відбудеться не раніше третьої декади вересня, а на півдні та на Закарпатті літо триватиме, ймовірно, протягом усього місяця, каже кандидат географічних наук.

Середньомісячна температура повітря на переважній частині України прогнозується в діапазоні 14,7-20,3°, у Карпатах 13,5-14,6°, що приблизно на 1,6–2,5° вище за кліматичну норму. Випадки перших заморозків можуть траплятися лише у третій декаді вересня переважно у північно-західних областях, а також у високогірній частині Карпат.

Починаючи приблизно з 14–16 вересня можливий розвиток області зниженого тиску та активізація циклонічної діяльності над Північно-Західною та Центральною Європою з подальшим її зміщенням на схід

З цієї причини в Україні помітно знизиться температурне тло і наблизиться до середніх багаторічних показників. Похолодання супроводжуватиметься дощами, однак у більшості областей вони матимуть локальний характер і виявляться несуттєвими. Сумарна кількість опадів за місяць може становити 27–62 мм, що на 12–28% нижче за норму, в Карпатах 93–130 мм, що близько норми.

Найбільший дефіцит опадів спостерігатиметься у північних та східних областях. У цих регіонах вже станом на кінець серпня фіксується сильна посуха, оскільки запаси вологості у метровому шарі ґрунту практично повністю вичерпані. Поряд із цим суховійні явища сприяють збереженню високого ступеня пожежної небезпеки