Синдром відміни при відмові від куріння: подолати зможе кожен

Курити - не модно, шкідливо та дорого. Все більше людей позбавляються цієї звички. Але найбільший виклик при відмові – впоратися з синдромом відміни. Це не так складно, якщо дотримуватися певного механізму.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Центр Громадянського Представництва "Життя"

Під час куріння в організм потрапляє нікотин, речовина, яка викликає залежність. Якщо курець із нікотиновою залежністю кидає курити, і його організм більше не отримує звичну дозу нікотину, виникає синдром відміни – «нікотинова ломка». Цей стан характеризує непереборне бажання закурити, подолати яке може кожен.

Синдром відміни нікотину проявляється в перші 4-12 годин після припинення куріння у вигляді головного болю, запаморочення, дратівливості, відчуття тривоги, кашлю, задишки та, звісно ж, сильного бажання знову закурити.

Як покращити самопочуття під час синдрому відміни?

Якщо турбує головний біль, зверни увагу, чи достатньо ти спиш, чи нормально харчуєшся, чи займаєшся фізичною активністю. Зміна способу життя на більш здоровий може допомогти позбутися головного болю і покращити стан організму загалом

Щоби впоратися з кашлем, слідкуй, аби вологість повітря у приміщенні, була в межах 40-60%. Частіше бувай на свіжому повітрі, пий більше рідини або ж звернись до лікаря – можливо, тобі знадобляться препарати від кашлю.

Аби не набрати додаткові кілограми, переглянь свій раціон та заміни його на здоровіший. Їж більше фруктів та овочів, пий більше води та не замінюй сигарети на шкідливі смаколики – адже це прямий шлях до набору ваги.

Якщо відчуваєш симптоми грипу, то, як і з будь-яким гострим вірусним респіраторним захворюванням, тут найкраща порада – відпочивати та пити більше рідини.

Що ж робити з сильним бажанням закурити?

Для початку встанови для себе часові рамки, протягом яких ти можеш максимально довго терпіти. Як тільки відчуєш, що бажання закурити стає надто сильним, почни робити дихальні вправи: 10 повільних вдихів та видихів мають допомогти тобі розслабитися. Якщо цього не відбулося, пий воду – це хороша альтернатива сигареті в роті, яка також допомагає вивести з організму токсини. Якщо все ще хочеться закурити, спробуй переключити увагу на нову діяльність – вийди на прогулянку чи домовся про зустріч з друзями.

Важливо пам'ятати, що усі симптоми, спричинені відмовою від куріння, можна полегшити завдяки здоровому способу життя. Правильно харчуйся, достатньо спи, займайся фізичними вправами та обов’язково придумай для себе невеличкі нагороди за ще один день без тютюну. А за потреби – не соромся звернутися до сімейного лікаря або психотерапевта!

Читайте також:

"Чим раніше ти кинеш, тим краще": куріння зменшує мозок та збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера