На коксохімічному виробництві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на Дніпропетровщині чекає термінова перевірка Міндовкілля. Фахівці проконтролюють дотримання законодавства про охорону атмосферного повітря.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на пресслужбу відомства.
Відповідний наказ підписав міністр Руслан Стрілець. 25 червня до Міндовкілля надійшов лист про проведення позапланового заходу державного нагляду щодо дотримання на коксохімічному виробництві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вимог законодавства про охорону атмосферного повітря.
Чинний дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від 05.01.2022 №UA12060170010378670-І-0094 встановлює дозволені норми викидів від роботи підприємства та визначає першочергові адміністративні дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Тобто найперше суб’єкт господарювання має поінформувати Міндовкілля та ДЕІ про факт надзвичайної ситуації, будь-який викид, несправність або аварію, вказати детальну інформацію про цю аварію та вжити заходів для мінімізації викидів.
24 червня ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» поінформував Міндовкілля і ДЕІ щодо заходів, які були вжиті на коксохімічному виробництві для локалізації та ліквідації надзвичайної ситуації, у тому числі для мінімізації впливу на довкілля та здоров’я населення.
Відповідно до інформації від ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за результатами аналізу показників автоматизованих постів спостереження №№ 1-9 ПАТ «АМКР» з 07.00 до 07.20 ранку 23 червня було зафіксовано перевищення концентрацій по пилу та CO2 на автоматизованому пості спостереження № 2 при північному напрямку вітру.
Також ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проінформували, що о 8.00 ранку на коксохімічному виробництві займання було ліквідоване, з 8.00 до 10.00 виконано охолодження конструкцій обладнання коксового цеху №1 водою та підприємством виконано необхідний комплекс заходів задля ліквідації надзвичайної ситуації.
Державні екологічні інспектори з’ясують обставини, за яких відбулося перевищення максимально разових концентрацій по пилу та CO2.
Перевірка буде здійснена згідно з нормами чинного законодавства. Після чого протягом 5 днів після проведення позапланової перевірки Державною екологічною інспекцією України буде повідомлено Міндовкілля щодо її результатів.