В Україні за зверненнями ТЦК Нацполіція розшукує майже 100 тис. ухилянтів: рекорди б'є Дніпропетровщина

В Україні триває посилена мобілізація. Військкоми передали до Нацполіції інформацію про 94,5 тисячі осіб, які ухиляються від явки до ТЦК. З них 20 031 було знайдено поліцією та доставлено до ТЦК. Рекорд з активності військкомів поставила Дніпропетровська область.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на OBOZ.UA.

За чотири місяці 2024 року до підрозділів поліції Дніпропетровщини надійшло 38 282 звернення з територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки з даними тих українців, які ухиляються від явки (служби). З них вже знайдено та доправлено до ТЦК 5511 осіб.

До Головного управління Національної поліції у Чернігівській області надійшло 9115 звернень ТЦК для встановлення місця перебування та доставлення осіб, які ухиляються від військової служби під час мобілізації. З них 1429 осіб було знайдено та доправлено до територіальних центрів.

На Харківщині до поліції надійшла інформація про 4664 ухилянтів. Під час відпрацювання звернень поліцейськими було встановлено та доставлено 1954 осіб до районних територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки.

В Івано-Франківській області у 2024 році поліція зареєструвала 2328 звернень від ТЦК, вже знайдено та доправлено туди 1814 осіб. Тут рекордна ефективність правоохоронців з огляду на відсоткове співвідношення.

У ГУНП у Житомирській області станом на кінець квітня 2024 року в поліцію передали дані про 8289 жителів регіону, які порушили законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. 2452 з них уже знайдено правоохоронцями та доправлено до ТЦК.

У Полтавській області до поліції надійшло звернення щодо 7433 ухилянтів, з них знайдено та доставлено до ТЦК 2591.

Правоохоронці Рівненської області повідомили про 9832 ухилянтів, 1828 з яких вдалося розшукати та доправити до військкоматів.

На Вінниччині від військкомів "бігають" 7288 мешканців регіону. 2325 ухилянтів правоохоронці вже знайшли.

На Кіровоградщині поліція зареєструвала 5955 звернень територіальних центрів комплектації про ухилення від призову та мобілізації. До поліції Хмельницької області надійшло 1085 звернень. Відмовилися надати дані про ухилянтів у поліції Донецької, Херсонської, Тернопільської та Черкаської областей.

Зазначається, що реальна кількість осіб, які ухиляються від мобілізації, може відрізнятися від зазначеного у відповідях управлінь Нацполіції, оскільки військкоми могли ще не передати всі дані правоохоронцям.

Як пояснили правоохоронці, швидко знайти ухилянта вдається рідко через різні причини. Серед них: брак дільничних (а саме на них насамперед лягає візит додому), застарілі дані про реєстрацію (тобто військовозобов'язаний не повідомляв про зміну місця проживання), а також те, що деякі просто "залягають на дно". Тобто переїжджають, ховаються у родичів тощо.

"Серед них найбільше тих, хто працює віддалено. Але скільки вони ховатимуться? Скільки боятимуться виходити на вулицю? Це, звичайно, ганьба", – поділився співробітник поліції Дніпра, заявивши, що є серйозні та ефективні методи розшуку таких осіб. Правда, він вважає, що "озвучувати це зараз точно не варто".