Під час тривалої повітряної тривоги у Дніпрі збої в роботі GPS, сигнал заглушується. Тому пасажири не можуть на трекерах, в інтернет-ресурсах та в застосунках відслідкувати рух тролейбусів та автобусів. Це викликало масу незадоволень. Доки летять ракети, пасажири скаржаться. Але варто розуміти, що безпека важливіша.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
У Департаменту транспорту пояснили, що табло отримує інформацію про пересування транспорту з центральної диспетчерської. Диспетчерська - з встановлених на кожний транспортний засіб трекеру. Якщо у місті увімкнена система радіо-електронної боротьби - трекер не працює. Не працює трекер - не отримує інформацію диспетчерська. Відсутня інформація про місцезнаходження та пересування у диспетчерській - не працює інформаційне табло.
"У 2024 році треба хоча б трошки розуміти, що таке радіо-сигнал та хоча б базові принципи роботи навіть примітивних систем GPS-навігації. Тим паче у країні, яка воює майже 2 роки. В країні, яку щоденно атакують ракетами та шахедами.
Тоді буде зрозуміло чому під час повітряної тривоги в більшості районів міста навіть Ваш телефон не буде отримувати сигнал про ваше розташування. А іноді можуть відбуватись навіть збої у роботі мобільного зв'язку.
Не треба розуміти все у деталях, достатньо базових знань про звичайні та поширені технології зв'язку у наше інформаційне століття", - розповів заступник начальника управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Іван Васючков.
Він зазначив, що поки табло не працює, можна скористатись Telegram-ботом: https://t.me/rozklad_dnipro_bot. Написавши у чат повідомлення у форматі "Автобус 59". Або можна скористатися розкладом на сайті КП Дніпровський електротранспорт ДМР.
Загалом по місту працює 92 автобусні маршрути з загальною кількістю 653 автобус (з них 97 - великої місткості). На маршрутах електротранспорту працює 220 одиниць рухомого складу. Розклад руху електротранспорту можна дізнатися на офіційному сайті КП «Дніпровський електротранспорт»: https://det-dnipro.dp.ua/pasazhyram/#rozklad.
Рух відстежити можна на офіційному сайті ДМР D-Transport, а також в мобільному додатку. Якщо ж застосунок не працює вже довгий час, або не запрацює протягом наступних декількох годин - скоріше за все проблема не в самому застосунку, а в пристрої. Спробуйте оновити застосунок. Якщо це не допомогло - видаліть застосунок з пристрою, видаливши також весь кеш та встановіть його знову.