Цікава ситуація в енергосистемі України: як вирішили покривати дефіцит електроенергії

23 листопада вийшли з аварійних ремонтів чотири блоки ТЕС. Ситуація в енергосистемі контрольована, але є дефіцит. Він стався через зниження температури повітря та зростання споживання електроенергії. 

Про це повідомляє сайт 056.

Ситуація в енергосистемі

Енергетики дійсно серйозно підготувалися до поточної зими та завершили всі заплановані роботи з відновлення енергосистеми.

"Працюють дев'ять атомних блоків. Також учора протягом доби вийшли з короткострокових ремонтів 4 блоки ТЕС у різних регіонах. У резерві три одиниці обладнання теплової генерації. Загальний приріст теплової генерації за добу складає понад 700 МВт", - звітували в Міненерго.

Своєю чергою, в "Укренерго" розповіли не дуже втішну, але не катастрофічну інформацію.

"Станом на 23 листопада, ситуація залишається складною: триває ремонт на кількох блоках теплових електростанцій, в енергосистемі є дефіцит електроенергії. Диспетчерський центр «Укренерго» шукає можливості покриття дефіциту, відключення споживачів не прогнозується", - повідомили в компанії.

З холодами прийшов дефіцит електроенергії

Вчора, 22 листопада спостерігався дефіцит електроенергії. Максимум навантаження вчора було зафіксовано о 17:30.

Усі генерації докладають максимум зусиль для покриття потреб споживачів та промисловості. У вечірній пік споживання для покриття можливої нестачі є можливість залучення імпортованої електроенергії.

"Споживання збільшилось через похолодання й спричинило додаткове навантаження на електростанції, що, своєю чергою, спричинило зупинку та вихід в аварійний ремонт кількох блоків. Наявного на ринку обсягу імпортної електроенергії не вистачило для того, щоб замістити весь обсяг невиробленої зупиненими блоками електроенергії.

Для зменшення навантаження на блоки теплових електростанцій при недостатньому обсязі імпорту, «Укренерго» було змушене активувати аварійну допомогу від операторів систем передачі Румунії, Словаччини, Польщі, загальним обсягом 1800 МВт*год", - повідомили в "Укренерго".

Завдяки імпорту вдалося подолати нестачу електроенергії в енергосистемі та уникнути відключень споживачів.

"«Укренерго» були змушені вдатися до такого заходу, як аварійна допомога від країн сусідів. І це допомогло нам сьогодні збалансувати нашу енергосистему”, – сказав голова правління НЕК «Укренерго» в ефірі телемарафону.

Низькі температури + високе споживання = відключення

Як вважає директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, якщо допомоги з європейської енергосистеми буде недостатньо, то можуть застосувати короткочасні відключення.

"Енергетики попереджали та попереджають багато разів, що за умови низьких температур в енергосистемі України буде дефіцит. Це об'єктивна ситуація... Це не означає, що буде якийсь армагедон... Будуть графіки відключень, за якими на 1-3 години у певні години доведеться відключати електроенергію, щоб усі мали можливість її отримувати та користуватися електрикою", – пояснив Харченко.

Щоб допомогти енергосистемі країни треба економити. У багатьох ця звичка сформувалася з минулої зими. Дуже корисно і для держави і для свого гаманця вимикати світло в кімнатах, де ви не знаходитись, коли дивитись телевізор чи користуєтесь гаджетом.

Слід додати, що в "Укренерго" вносить сезонні зміни в особливості споживання електроенергї.

"Влітку ми просили вас максимально економити ввечері після 19:00. Тепер найкритичніші години - з 17-00 до 19-00, а потреба в раціональному ощадливому споживанні є з 9-00 до 19-00", - звернулись в компанії.