Тривалі блекаути: в Україні очікують відключення світла до 10 годин

В Україні у нинішньому опалювальному сезоні може бути більше відключень світла, аніж торік. Адже наразі не доводиться говорити про значне відновлення пошкоджених внаслідок атак рф потужностей.

Про це в коментарі "Фокусу" розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, передає редакція 056.

Юрій Корольчук зазначив, що коли минулого року окупанти били по об’єктах, які відповідають за передавання електроенергії, біля гідроелектростанцій, теплових електростанцій, було зрозуміло - повністю їх відремонтувати за літо було неможливо.

Експерт каже, коли йдеться про оперативні роботи, то це не означає, що потужність підстанції повністю відновили.

"Якщо підстанція пропускає мільйон кВт, її відновили оперативно на 70%, вона взимку не пропустить більше, ніж половину потужності, а ймовірність аварійних випадків підвищиться. Вважаю, що в нинішньому сезоні відключень буде більше. У ДТЕК Дніпропетровської області вже говорили, що треба готуватися до відключень по 4-8 годин, я думаю, це оптимістичний прогноз, і сміливо можна готуватися до відключень до 10 годин", - наголошує Юрій Корольчук.

Найбільш проблемними регіонами експерт назвав Київську, Харківську, Львівську, Хмельницьку та Одеську області. Втім, попри це, відключення будуть скрізь. 

"Енергосистема пов’язана. Відштовхуватися будуть від пропускної потужності підстанцій. Зараз уже є інформація про те, що готуються графіки відключень. Як надовго - залежить від того, наскільки холодною буде зима", - пояснив Корольчук.

Слід зауважити, що днями радниця міністра енергетики Лана Зеркаль заявила, що українські атомні електростанції (АЕС) готові до зими на 70%, електромережі - на 98%, а теплові електростанції (ТЕС) - на 30%. Йшлося про планові роботи. Натомість генеруюче обладнання, за словами Зеркаль, відновлено лише на одну третину.

Втім, таку заяву Зеркаль спростували в Міненерго, наголосивши, що наведена нею інформація про стан ремонтної кампанії на енергооб'єктах не відповідає дійсності. У відомстві надали наступну інформацію:

  • 24 енергоблоки теплових станцій — 62% від загальної кількості;
  • 32 гідроагрегати — 68% від загальної потужності гідроелектростанцій;
  • 5 атомних блоків із 9 завершили, 4 — перебувають у процесі ремонту;
  • 70% теплоелектроцентралей відремонтовано, 30% — у процесі ремонту.

Зазначимо, що у Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській та Вінницькій областях почали розробляли графіки відключення світла для побутових споживачів. Їх будуть вводити у разі дефіциту генерації енергії. Директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук зазначив, що в регіоні також варто готуватись до відключення світла за графіками, адже цього не уникнути через пошкоджену енергосистему.