Після руйнування Каховської ГЕС та підтоплення Херсонщини на береги Одеської області почало виносити наслідки російського екоциду.
Про це повідомляє редакція.
Відео свідчення цього почали з'являтися у місцевих одеських пабліках з 8 червня.
Так, на Одещині прикордонники фіксують наслідки російського екоциду: море перетворюється на сміттєзвалище та кладовище тварин. У ньому плавають будинки, меблі, побутова техніка, автомобілі. Починається мор риб.
Разом з тим вода несе міни та боєприпаси. Через це громадян просять не нехтувати власною безпекою та, при виявленні небезпечних предметів, звертатися до компетентних служб.
Не дивлячись на попередження в Чорному морі продовжують купатися. Зазначимо, що Одеська міська рада нагадує, що наразі продовжує діяти наказ Одеської обласної державної (військової) адміністрації від 16.07.2022 № 16, яким встановлено особливий режим пересування громадян на окремих територіях Одеської області.
Таким чином, до прийняття окремого рішення про частковий доступ до безпечних ділянок пляжів перебування на узбережжі Чорного моря, зокрема в межах пляжних зон, ЗАБОРОНЕНО!
Крім того, у зв’язку з підривом та руйнуванням 06 червня 2023 року дамби, а також машинних відділень Каховської ГЕС, відбувається витік води з Каховського водосховища та підтоплення частини території Херсонської області, внаслідок чого існує потенційна можливість потрапляння забруднюючих речовин у Чорне море та засмічення акваторії.
Державна екологічна інспекція повідомляє, що концентрація низки шкідливих речовин у пробах води з річки Інгулець, відібраних 9 червня, перевищує допустиму норму‼️
«За результатами лабораторних досліджень встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій у річці Інгулець по азоту амонійного, залізу загальному та завислим речовинам. Підвищено вміст сухого залишку, що пояснюється природним фоном річки. В порівнянні з 08.06.2023 показники азоту амонійного, залізу загального та завислим речовинам незначною мірою зменшилися», - повідомляють екологи.
При цьому вони зазначають,що у Дніпро-Бузькому лимані показники води знаходяться в межах гранично допустимих концентрацій.