Через заміновані поля і бойові дії, на Херсонщині в 2023 році майже не сіятимуть кавуни. Проте без кавунів українці точно не залишаться. Адже інші регіони вже підхопили естафету. Найбільше ентузіазму - в Дніпропетровської.
Про це повідомляє сайт 056.
Південь України для кавунів - ідеальне середовище для вирощування. І крім Херсонщини, є ще й Одещина, Миколаївщина, яка певну частину урожаю кавуна цього року все ж таки дасть.
Але на іншій території півдня кавун сіяти цього року недоцільно і неможливо. Тому, щоб забезпечити українців соковитою ягодою, вчені займаються створенням генотипів кавуна, що можуть успішно вирощуватись в більш північних регіонах нашої держави, в основному у лісостеповій зоні.
"Наші вітчизняні сорти і гібриди, а у нас їх широкий сортимент на різний смак, зможуть задовольнити навіть найвибагливішого споживача: ультраскоростиглі, ранньостиглі, середньоранні, смугасті, темно-зелені, білоплідні, з червоною, рожевою, малиновою або взагалі жовтою м’якоттю.
Наявний широкий сортимент і на Дніпропетровській дослідній станції ІОБ НААН, яка також тривалий час успішно веде селекційну роботу з кавуном і досягнуто великих успіхів. Отже, думаю, Дніпропетровська область візьме на себе частину зобов’язань з виробництва цієї цінної баштанної продукції, і проблем з кавунами точно не буде, - розповіла заступниця директора з наукової роботи Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України, селекціонерка і авторка багатьох сортів та гібридів кавуна, докторка сільськогосподарських наук Оксана Сергієнко.
Йде розширення площі під продовольчий кавун. Виробники придбали достатньо насіння наших сортів і гібридів для господарств як у лісостеповій зоні України, так і степу.
Наші вітчизняні сорти дуже добре себе показують як на півдні України, у лісостепу, так і на Поліссі. Тому влітку слід чекати кавуни з Красноградського регіону, Дніпропетровської, Харківської, Кіровоградської області.
"На Дніпропетровській дослідній станції дуже багатий сортимент кавуна. За смаковими якостями вони не поступаються херсонським. Але, як ви знаєте, не тільки від генотипу залежить вміст сухої розчинної речовини і цукру в плодах, а і від температурних умов також, отже, період достигання трішки збільшується. А взагалі у нашій зоні генотипи селекції інституту користуються великим попитом у споживача. Взагалі Дніпропетровська область, через те що вона південніша, підхопила першість з виробництва кавунів", - розповіла селекціонерка.
Сергієнко зазначила, що не слід очікувати, що цього року кавуни будуть дешевими. Ймовірно, коштуватимуть по 15 гривень за кілограм, як минулого року, а не по 5, як це було раніше.