У новорічну ніч до підрозділів Національної поліції доправили 102 порушників комендантської години. Більшість із них - 60 осіб затримали у Києві.
Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в ефірі телемарафону.
За його словами, з усіма порушниками провели профілактичні бесіди, потім їх відпустили.
Наразі законодавством України не передбачено відповідальності за порушення комендантської години. Проте скоро усе може змінитися. Адже у Раді зареєстрували законопроєкт, який запроваджує штрафи для порушників комендантської години під час воєнного стану. Відповідно, якщо закон ухвалять, усіх порушників каратимуть штрафами.
На сайті українського парламенту зазначається, що автори проєкту пропонують ввести до Кодексу про адмінпорушення нову статтю, яка й передбачатиме штрафи.
Якщо порушника зловлять уперше, він отримає попередження або штраф від 510 до 850 грн.
У разі повторного порушення протягом року сума штрафу зросте – від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн.
Наразі законопроєкт надано на ознайомлення.
Проте зараз особливо нахабні порушники можуть "напроситися" на відповідольність. Згідно з законом, за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт до 15 діб (стаття 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення), якщо порушник комендантської години чинить опір, його може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 342 Кримінального кодексу України, тобто аж до позбавлення волі строком до двох років.
У разі вчинення навмисного опору з боку затриманої особи і відмови виконати законні вимоги комендантського патруля до такої особи може бути застосована фізична сила чи навіть вогнепальна зброя.
У зв’язку з цим варто пам’ятати, що в країні триває воєнний стан, і вимоги комендантського патруля потребують негайного виконання без зайвого сперечання.
Нагадаємо, раніше ми писали, що на Дніпропетровщині зареєстрували 11 фактів використання салютів та петард.