Прийдешня зима з відключеннями електропостачання може бути доволі непростою. Але завдання кожного українця – максимально підготуватися до різних варіантів розвитку подій. Зокрема, варто переглянути склад домашньої аптечки або скласти її, якщо у вас її немає. Це дозволить почуватися впевнено у випадку виникнення непередбачуваних ситуацій зі здоров’ям.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Що має містити базова аптечка:
- еластичні бинти;
- безпечні шпильки;
- стерильні рукавички;
- медична маска;
- пінцет;
- ножиці;
- неспиртові серветки;
- термометр;
- пластирі (і для очей);
- стерильні бинти;
- трикутні пов'язки (косинкові);
- антисептичний засіб (хлоргексидин, спирт 70% тощо);
- знеболювальні та жарознижувальні (ібупрофен, парацетамол);
- розчин для відновлення водно-сольового балансу при отруєнні та сорбенти (на основі діоксиду кремнію – НЕ чорне активоване вугілля);
- крем від алергії (активна речовина: дифенгідрамін) або таблетки (активні речовини: лоратадин, цетиризин тощо);
- стерильний фізрозчин для промивання ран;
- краплі для промивання очей;
- вологі серветки.
"Крім переліку, в умовах воєнного часу також варто додати до аптечки якісний турнікет для зупинки кровотеч і навчитися ним користуватися. Джут, який використовують для забору венозної крові в лабораторії, – не підходить!", - зазначили у відомстві.
Також там зауважили, що антибіотики, гормональні препарати, препарати з дифенгідраміном або метамізолом натрія — не для домашньої аптечки.
"Якщо ви або хтось із членів вашої родини маєте хронічні захворювання, до аптечки необхідно додати ліки, які ви приймаєте регулярно (рецептурні або ні). Йдеться, наприклад, про препарати для зниження тиску (активні речовини: каптоприл + гідрохлортіазид). Треба мати щонайменше двотижневий, а краще – місячний запас таких ліків.
Збираючи домашню аптечку, зважайте на свій стан здоров’я. За необхідності порадьтеся з лікарем. Пам’ятайте, що зрештою в критичних ситуаціях рятує не аптечка і її наповнення, а вміння правильно ним користуватися", - пояснили в МОЗ.