Сьогодні, 11 серпня 2022 року, рашисти вкотре піддали обстрілам найбільшу в Україні та Європі Запорізьку атомну електростанцію. Зафіксовано п’ять «прильотів» у районі комендатури станції – безпосередньо поруч із дільницею зварки та сховищем джерел випромінювання.
Про це повідомляє редакція з посиланням на Енергоатом.
Згідно повідомлення відомства, на невеличкій ділянці зайнялася трава, але, на щастя, ніхто не постраждав. Однак ворог на цьому не зупинився.
Ще п’ять «прильотів» сталися в районі пожежної частини, яка розташована неподалік від ЗАЕС. Внаслідок обстрілів на станції не вдалося вчасно провести «перезмінку». Адже задля безпеки атомників автобуси з персоналом наступної зміни розвернули назад в Енергодар. Допоки ситуація остаточно не нормалізується, роботу продовжуватимуть працівники попередньої зміни.
Ситуація на станції наразі є контрольованою. Інформація, яку миттєво почали розганяти у ворожих пабліках, що нібито персонал у паніці полишає станцію, є фейковою та маніпулятивною. Це теж зброя, з якої росіяни намагаються нищити ЗАЕС, тому довіряйте лише офіційним джерелам.
Радіаційний фон на Запорізькій АЕС – в межах норми
Станом на 17:00 радіаційний фон на Запорізькій атомній електростанції становить 11-12 мкР/год, що відповідає природним нормам.
Жодної пожежі, зокрема на 2-му енергоблоці ЗАЕС, про яку пишуть окупантські пабліки та російські ЗМІ, – немає.
Чергові фейки ворог розповсюджує для подальшої дестабілізації ситуації навколо Запорізької АЕС і нагнітання панічних настроїв серед населення.
Довіряйте тільки офіційним джерелам, які надають перевірену інформацію.
Тим часом Генсек ООН заявив, що будь-яка потенційна шкода Запорізькій АЕС чи іншим ядерним об’єктам в Україні може призвести до катастрофічних наслідків.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш оприлюднив заяву щодо ситуації на Запорізькій атомній електростанції.
«Я закликаю всіх зацікавлених осіб проявити здоровий глузд і розум, не вживати жодних дій, які можуть поставити під загрозу фізичну цілісність, безпеку та захищеність найбільшої в Європі атомної станції», – зазначається у повідомленні.
В заяві також зазначається, що замість деескалації протягом останніх кількох днів надходила інформація про нові вкрай тривожні інциденти, які, якщо вони триватимуть, можуть призвести до катастрофи.
«ЗАЕС не можна використовувати як частину будь-якої військової операції. Натомість потрібна термінова домовленість на технічному рівні щодо безпечного периметра демілітаризації, щоб забезпечити безпеку території.
Ми повинні чітко розуміти, що будь-яка потенційна шкода Запорізькій, будь-яким іншим ядерним об’єктам в Україні чи будь-де ще може призвести до катастрофічних наслідків. Не тільки найближчої до станції місцевості, а й регіону та за його межами. Це абсолютно неприйнятно!» – заявив Генсек ООН.
Війська рф намагаються звинуватити в обстрілах ЗСУ, а натомість експерти зазначають, що черговий обстріл ЗАЕС однозначно здійснили рашисти.
6 серпня 2022 року російські ядерні терористи обстріляли Запорізьку АЕС реактивними системами залпового вогню (РСЗВ), внаслідок чого зафіксовано влучання по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Крім того, осколкове поранення отримав працівник станції.
Експерти, проаналізувавши, звідки були випущені снаряди РСЗВ, та врахувавши кут нахилу застряглої у землі ракети, дійшли одностайного висновку: обстріл вівся саме російськими військовими – орієнтовно із промислової зони, розташованою між атомною станцією та містом Енергодар.
Ця територія перебуває в окупації з 4-го березня, а отже – рашисти навмисне обстріляли найбільшу в Європі Запорізьку АЕС, щоб залякати персонал станції, населення її міста-супутника, а також дискредитувати українських захисників.
Для аналізу використовувалися кадр з відео, оприлюдненого пропагандистськими телеграм каналами, та зображення проммайданчика ЗАЕС із Google Maps. На першому кадрі показано кут нахилу та місце приземлення снаряду. На скріншоті з карти №2 позначено траєкторію польоту і місце, звідки снаряд був випущений оператором. І це точно окупована територія – скріншот №3.