Низькість дій РФ не знає меж. ВМФ РФ, як і повітряні сили Росії перейшли із боїв з ЗСУ на мирні міста та цивільних. Окупанти підло прикривають свій флот живим щитом цивільного судна «HELT».
Подробиці від редакції 056.
Міністерство закордонних справ до цього заявляло, що озброєна агресія Росії проти України за морським напрямом супроводжується піратською діяльністю військово-морського флоту Росії у територіальних водах та виключній морській економічній зоні України.
У зв'язку з актами піратства ВМФ РФ і його розбійними діями на морі щодо цивільних судів, що продовжуються, Україна закликала всіх національних і іноземних мореплавців і судновласників дотримуватися кордонної безпеки в Чорному і Азовському морях.
Морськими силами ЗС України було закрито судноплавство у північно-західному районі Чорного моря. Водночас російський чорноморський флот продовжує тактику сухопутних підрозділів РФ намагаючись прикриватись життями цивільних.
Так, станом на 02.03.2022 кораблі РФ вимагають від Цивільного судна «HELT» зайти у небезпечну зону Чорного моря, щоб окупанти могли прикриватися цивільним судном, як живим щитом, в іншому випадку кораблі РФ відкриють по судну «HELT» вогонь. Це ніщо інше, як піратство 21 століття.
Нагадаємо що за час повномасштабного вторгнення, з 24 лютого, флот РФ вже обстріляв 2 цивільні судна та 2 судна російські окупанти захопили у полон (у т.ч пошуково-рятувальне судно «Сапфір», що виконувало гуманітарну місію).
Україна закликає держав-партнерів засудити піратську діяльність ВМФ РФ у Чорному морі та належним чином відреагувати, щоб припинити морський розбій Росії.
МЗС нагадав, що піратськими актами ВМФ РФ були захоплені пошуково-рятувальне судно «Афіна»,«Принцеса Ніколь» та судно «Сапфір».
До цього ми писали про те, що РФ змінила тактику і перейшла до ще більш підлого наступу, через свою безвихідь у цій війні, яка з великою ймовірністю ця війна може обернутися Росії поразкою.